banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Belediye, fiber optik kablo altyapısı için çalışmalara başlıyor KASTAMONU ‘AKILLI ŞEHİR’ OLACAK

Kastamonu Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun seçim kampanyasında da yer alan Akıllı Şehir Kastamonu projesinin omurgası oluşturuluyor.

16 Ocak 2020 Perşembe 10:34
 Belediye, fiber optik kablo altyapısı için çalışmalara başlıyor  KASTAMONU ‘AKILLI ŞEHİR’ OLACAK
 

Kastamonu Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun seçim kampanyasında da yer alan Akıllı Şehir Kastamonu projesinin omurgası oluşturuluyor.

Güneş Enerji Santrali Projesi, Elektrikli Şarj İstasyonları Projesi ve ücretsiz WİFİ hizmeti gibi Akıllı Şehir Kastamonu projesinin temelini oluşturan çalışmaları kamuoyuyla paylaşan Kastamonu Belediyesi, fiber optik kablo alt yapısını 2020 yılı içerisinde kuracağını açıkladı.

Şehrin tamamında belediye bünyesinde bulunan tüm tesislerinde fiber optik kablo alt yapısını kuracak olan belediye bu çalışma doğrultusunda 30 bin metre fiber kablo çekimi gerçekleştirecek. Bu sayede belediye birimleri arasında bilgi trafiği daha hızlı, güvenli ve kesintisiz olacak.

Uygulama tamamlandığı an itibariyle sinyalizasyon, park ve bahçe sulama sistemleri, aydınlatma sistemleri, sayaç okuma sistemleri tek noktadan yönetilebilecek. Bu durum su ve enerji kaynaklarını daha verimli kullanımın kapısını açacak. Olası olumsuzluklara daha hızlı müdahale edilebilecek.

Yaşamın temeli ve geleceğin en önemli doğal kaynağı olan suyun daha etkin ve verimli kullanılabilmesi adına proje çerçevesinde entegresi sağlanacak akıllı sulama sistemleriyle havadaki ve topraktaki nem miktarları algılayan sensörler kurularak doğru zamanda doğru sulama yapılması sağlanacak. Bu uygulamayla kent genelinde ciddi bir su tasarrufu da sağlanmış olacak.

Parça parça hayata geçirilecek bu projelerle Akıllı Şehir Kastamonu’nun adeta temeli atılacak. Akıllı Şehir Kastamonu Projesinin şehrin geleceği için önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Akıllı Şehir projelerini hayata geçirmek, şehrimize en verimli şekilde hizmet etmek ve gerekli tasarrufları sağlamak çok önemli. Bu projemizin sadece sulama suyunda sağlayacağı tasarruf dahi büyük önem taşıyor. Akıllı Şehir projeleri öyle sıradan projeler değil. Burada ekiplerimiz ciddi çalışmalar yapıyor. Hemşehrilerimize daha hızlı hizmet sağlayabilmek ve kaynakları en verimli şekilde kullanmak adına ince eleyip sık dokuyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV