banner38

Müzik indir

banner46

banner47

04 Temmuz 2020 Cumartesi

BELEDİYE BORSA'NIN HİSSELERİNİ DEVRALDI

Kastamonu Belediyesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, Kastamonu Ticaret Borsası Ağaç Orman Ürünleri Sanayi A.Ş.’ye olan hisseleri devraldı.

30 Mayıs 2020 Cumartesi 11:50
BELEDİYE BORSA'NIN HİSSELERİNİ DEVRALDI
 

Kastamonu Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında dün olağanüstü toplandı.

Toplantıda alınan karar neticesinde Kastamonu Belediyesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, Kastamonu Ticaret Borsası Ağaç Orman Ürünleri Sanayi A.Ş.’ye olan hisseleri devraldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Teknokent’te bütün kurucu ortakların hissesi belliydi. Teknokent’in mevzuatı gereği her kurum hissedarı olduğu oranın yüzde 25’ini hesapta bloke etmesi gerekiyordu. Yüzde 75 hissesini ise peyderpey ödeyecekti. Bu noktada Ticaret Borsası’nın şirketinin hissedarlığı söz konusuydu. Ticaret Borsası 100 bin TL, şirketi ise 400 bin TL olmak üzere sermayedar olmuştu. 125 bin liranın Cuma günü hesaba yatması gerekiyordu. Rektör bey beni aradı ve ‘Ticaret Borsası’nın ödemesi noktasında sıkıntı var’ dedi. Bende Teknokent’in önü kesilmesin diye ben onların payını belediye olarak yatıracağımı ve hisselerini devralacağımı söyledim. Ticaret Borsası, 100 bin lira sermaye ile ortaklığına devam edecek ama şirketinin ortaklığını biz devraldık ve 100 bin lira ödeme yaptık. Diğer payı da peyderpey yatıracağız” dedi.

Galip Vidinlioğlu ayrıca Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın da Teknokent’ten hisse almak istediğini ve ilerleyen dönemde Ticaret Borsası’ndan almış oldukları hisseyi Kastamonu Kalkınma Vakfı’na devredebileceklerini söyledi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV