Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, A Haber’e konuk oldu ADALET VE LİYAKAT…

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, dün A Haber’in canlı yayın konuğu oldu. Belediyeye kurumsal bir kimlik kazandırmak istediklerini ifade eden BaşkanVidinlioğlu, “Kastamonu’da yönetim tarzı değişti. Bizim yönetimimiz adalet ve liyakat üzerine kurulu” dedi.

 Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, A Haber’e konuk oldu ADALET VE LİYAKAT…

 

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, dün A Haber’in canlı yayın konuğu oldu. Belediyeye kurumsal bir kimlik kazandırmak istediklerini ifade eden BaşkanVidinlioğlu, “Kastamonu’da yönetim tarzı değişti. Bizim yönetimimiz adalet ve liyakat üzerine kurulu” dedi.

Sözlerine ‘Bir şey değişti, her şey değişti, çok şey değişti’ diyerek başlayan Başkan Galip Vidinlioğlu şunları söyledi;

“Kastamonu kadim şehir, Kastamonu eski sancak beyliği, dolayısıyla bizim bir tek derdimiz var. Buranın maneviyatına, geleneğine uygun; adaletli, hakkaniyetli ve liyakatli bir yönetim oluşturmak. Belediyeye daha çok kurumsal kimlik kazandırmak. Çünkü makamlar hiç kimse için baki değil. Şehrim beni 5 yıllığına belediye başkanı yani Şehr’ül Emin olarak seçti. Bende Şehr’ül Emin sıfatını mümkün olduğunca hakkaniyetli bir şekilde taşımaya gayret edeceğim. Kastamonu’da ne değişti derseniz. Bir defa yönetim tarzı değişti. Adalet ve liyakat. Bizim yönetimimiz bunun üzerine kurulu. Tabi Kastamonu maneviyatı çok büyük bir şehir. Allah ömür verirde 5 yıllık süreyi tamamladığımızda ama hoş seda bırakmak istiyorum. Bütün gayretim ve derdim budur.

“20 YILIN BİR BELEDİYECİLİK BİRİKİMİ VE EKİBİMİZ VARDI”

Bizim çok ciddi bir proje ekibimiz ve seçim koordinasyon merkezinde ciddi bir kadromuz vardı. 1994’ten 2014’e kesintisiz bizim yönetimimiz vardı. Akabinde bir dönem bir diğer siyasi partimizin adayı seçimi kazandı. Biz tekrar halkımız teveccüh gösterdi seçimi aldık. Biz o gelenekten geldiğimiz için arkamızda 20 yılın bir belediyecilik birikimi ve ekibimiz vardı. Biz zaten Kastamonu’nun sorunlarını biliyorduk ve imkanlar el verdiği ölçüde de projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Kastamonu için Mega Proje diyebileceğimiz bir tane projemiz yok. 10’larca projemiz var. Bu zaten kataloğumuzda da belli. Bunları hayata geçirmek için çalışacağız.

“2019 YILINI ONUN İÇİN 2020 YILINA HAZIRLIK YILI OLARAK GÖRDÜM”

Seçim sürecine girilirken bütçe ziyadesi ile zorlanıyor. Bizde belediyeyi devraldığımızda gördük ki, daha önceki yıldan bir bütçe açığı var. 2019 yılının ilk 3 ayında bütçeden ziyadesi ile harcama yapılmış ve Mart ayı içerisinde yapılan ihalelerden dolayı da belediyenin geri kalan bütçesi de hemen hemen harcanmış durumdaydı. Ben 2019 yılını onun için 2020 yılına hazırlık yılı olarak gördüm. Yaraları sarma yılı, bütçeyi denk getirme çabaları ve önümüzde ki yılla ilgili de hemen biran önce start verme çabaları.

“MART AYINDAN İTİBAREN İNŞALLAH 50-55 MİLYON TL’LİK
YATIRIMI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Bizim suyla ilgili harcadığımız 250 bin TL para var. Suyun akışı ile ilgili pompalar ile ilgili Bunla ilgili bir proje hazırladık ve akıllı pompalara geçtiğimiz anda otomatik olarak enerjiden yüzde 50 tasarruf edeceğiz. Bunun projesini hazırladık. Güneş enerjileri ile ilgili proje hazırladık. Kuzeykent’te itfaiye binası için bir proje hazırladık. Budamış’ın alt yapısı için İller Bankası’ndan 10 milyon TL kredi kullanacağız. Sağ olsun devlet büyüklerimiz yardımcı oldular, ‘Karaçomak Deresinin Islahı’ ile ilgili 18 milyon TL’lik proje ihale aşamasına geldi. Birde Belediyeler Birliği’nden vidanjör aldık. Önümüzde ki Mart ayından itibaren inşallah 50-55 milyon TL’lik yatırımı bir an önce hayata geçireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER