“BEBEĞİNİZE İNGİLİZCE ÖĞRETİN”

Araçlı öğretmenin kitabı çıktı

“BEBEĞİNİZE İNGİLİZCE ÖĞRETİN”

 

BOYABAT Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve İngilizce Öğretmeni Araçlı hemşehrimiz Yalçın Emre Turhal'ın, bir süredir üzerinde çalıştığı 'Bebeğinize İngilizce Öğretin' adlı kitabı 1’inci baskısıyla çıktı. Butik Kitap Yayınevinde en çok satan kitaplar listesinde yerini alan eser, genç anne-babaların çocuklarına erken yaşta İngilizce öğretmelerini sağlamak adına kaleme alındı. Yalçın Turhal; “Kızım 1 yaşındayken iki tane ana dili öğrenebilir mi diye düşündüm. Ve bu şekilde kitabım ortaya çıktı. Kızım şuan 6 yaşında ve İngilizce’yi de Türkçe gibi konuşabiliyor” dedi.

Eğitimci ve Yazar Yalçın Emre Turhal, kitaba olan ilginin oldukça fazla olduğunu dile getirdi. Turhal, şu şekilde devam etti; “Zaman geçtikçe dünyanın küçük bir köy olduğunun farkına varmaya başladık. İletişim ve ulaşım araçlarının yarattığı fırsatları değerlendirmemiz için dünyada genel kabul gören bilim ve teknoloji dilinin bilinmesi şart! Düşünün ki sadece ilköğretime başlama yaşına gelen çocuğunuz ikinci bir dili çoktan öğrenmiş; o dili konuşuyor ve konuşulanı anlıyor olsun. İşte bu kitap; ‘Kendi çocuklarımıza evimizde ikinci bir dil nasıl öğretebilir’ sorusuna cevap arayanlar için yazıldı. Yaklaşık 10 yıldır her kademe eğitim öğretim kurumunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapma şansı buldum. İngilizce öğrenmeyi okulla sınırlamadan, hayatımızın içine dâhil ederek ve bazı metotlar kullanarak kızımı İngilizce-Türkçe çift dilli yetiştirdim.”

“6 YAŞINDAKİ KIZIM, İNGİLİZCE VE TÜRKÇE KONUŞABİLİYOR”

Kaleme aldığı 'Bebeğinize İngilizce Öğretin' kitabının, A’dan Z’ye çift anadil öğretmek üzerine olduğunu aktaran Yalçın Turhal; “Türkiye’de bu alanda, kılavuz niteliğinde basılan ilk kitaptır. Zevkle okumanızı ve çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olan ikinci bir dili erken yaşta çocuğunuza hediye etmenizi diliyorum. Çift dilli çocuk yetiştirmek üzerine hazırlanan bu kitaba; Çift dilliliğin akademik altyapısı, yöntemler, teknikler, tavsiyeler. Anketler, röportajlar, günlük diyaloglar, oyunlar gibi çift dillilik sürecinde ihtiyaç duyacaklarınızı topladım. Kızım 1 yaşındayken iki tane ana dili öğrenebilir mi diye düşündüm ve bu şekilde kitabım ortaya çıktı. Kızım şuan 6 yaşında ve İngilizceyi de Türkçe gibi konuşabiliyor. Hatta kızımın Türkçesi en az yaşıtları kadar ve İngilizcesi Türkçesinden daha hızlı” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER