BBP Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis YERLi OTOMOBiL GiRiŞiMiNi DESTEKLiYORUM

Kastamonu’da Alperen Ocakları genel merkezinin tertiplediği eğitim, spor, müzik ve dostluk kampı gerçekleştirildi. Etkinliğe Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis’de katıldı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis  YERLi OTOMOBiL GiRiŞiMiNi  DESTEKLiYORUM

 

Kastamonu’da Alperen Ocakları genel merkezinin tertiplediği eğitim, spor, müzik ve dostluk kampı gerçekleştirildi. Etkinliğe Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis’de katıldı. 
Yelis, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin değişik illerinden gelen Alperenler tarih, kültür ve doğa harikası güzel kentimiz Kastamonumuzla tanıştılar. Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan, Kastamonu Alperen Ocakları Başkanı Erhan Başer, BBP Gen. Baş. Yrd. Samet Bağcı ve İl Başkan Vekili Satılmış Külçe ve beraberindeki heyet Kastamonumuzun manevi önderi Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerini ziyaret etti ve kentimizin tarihi yerlerini gezdiler” dedi.
Ülkemizde üretilecek yerli otomobilin Kastamonu ilimizde üretilmesi ile ilgili yapılan çalışmaları takdirle izleyip desteklediğini ifade eden Yelis, şu açıklamayı yaptı: “Bir özel sektör yatırımı olacak olan bu üretimin karlılık ve verimlilik açısından da üretici firmalar açısından değerlendirileceği bir gerçektir. Devlet yatırımlarında olduğu gibi, kamu yararı ön planda olması mümkün değildir. Kastamonumuzun teşvik ve destek yönünden bu anlamda daha da öncelenmesi gerektiğine inanmaktayım. Kastamonumuz için her konuda gayret sarf eden ve bu konuda da öncülük eden sayın Valimiz Yaşar Karadeniz’e teşekkür ediyorum. Kastamonumuzun 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi bizim için büyük bir tanıtım fırsatı olacaktır. Tüm Kastamonulular olarak odaklanmamız ve bu fırsatı tarih, kültür, doğa ve sağlık turizmi açısından değerlendirmeliyiz. Şimdiden proje ve hazırlık anlamında yapılacak bir çalıştay tüm heşerilerimizin enerji ve birikimlerinden yararlanmayı sağlayacaktır.
Kastamonumuz temiz havası ve doğasıyla sağlık turizmine de müsait doğal şartlara sahiptir. Her ne kadar Daday ilçemizde Ballıdağ mevkiindeki hastanemiz hazin bir sonla karşılaşmış olsa da ümidimizi kaybetmemek zorundayız. Yeni hizmete açılan devlet hastanemizdeki sağlık personeli ve doktor sıkıntısının da bir an önce aşılmasını temenni ediyor, bölge milletvekillerimizden katkılarını talep ediyorum. Tarihi ve kültürel mirası koruma proje ve uygulama, özendirme yarışmasında aldığı ödülden dolayı da Kastamonu Belediyemizi tebrik ediyorum.”
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER