BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis - Kastamonu’da İGM üyesi adaylarla yarışa dahiliz

31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis, dün düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakına destek verdiklerini ancak, İGM üyesi adaylarla bu seçimde yarışacaklarını söyledi.

  BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis  - Kastamonu’da İGM üyesi adaylarla yarışa dahiliz
banner72


31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Yelis, dün düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakına destek verdiklerini ancak, İGM üyesi adaylarla bu seçimde yarışacaklarını söyledi.

“EZANA YAPILAN TERBİYESİZLİĞİ KINIYORUM”

İstanbul’da yapılan 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü hakkında açıklamalar yaparak konuşmasına başlayan Yelis, “Değerleri teslim etmeyen ve tam tersine bu değerlere uzak bir yapıdır. Ezana karşı yapılan terbiyesizliği kınıyorum. Alperen Ocaklarımızın gerekli duyarlılığı göstererek verdiği tepkiyi tebrik ediyorum. Türkiye’nin ihtiyacı inançlara saygısızlık değildir. Türkiye’nin ihtiyacı bu milletin değerlerine sahip çıkmak ve biz olmak ülküsünü hayata geçirmektir” dedi.

31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimleri değerlendiren Yelis, “Sonuçları itibariyle ülkemiz ve milletimiz açısından, önemli neticeler doğuracak bir seçimdir. Büyük Birlik Partisi, ülkemizin karşı karşıya kaldığı her kritik durumda ve önemli dönemeçlerde hep sağduyunun sesi olmuş, yapıcı ve sorumlu bir siyaset anlayışıyla milletimizin yanında durmuş ve ülkemizin önünü açmıştır.

“CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARINI DESTEKLEYECEĞİZ”

Alınan kararlar neticesinde partimiz, 30 Büyükşehir de; Büyükşehir Belediye Başkan adayları çıkarılmamasına ve Cumhur İttifakının adaylarının desteklenmesine, 30 Büyük şehirdeki tüm ilçelerde ise Belediye meclis üyesi çıkarılmasına karar vermiştir. Büyükşehir olmayan illerimizin bütün ilçelerinde eksiksiz olarak İl Genel Meclisi Adaylarının çıkarılmasına karar verdik” dedi.

“ADAYLARIMIZIN HER BİRİ ÇOK DEĞERLİ”

Kastamonu İGM üyesi adaylarını tanıtan Yelis, “Kastamonu ilimizde ise sadece İl Genel Meclisi üyelerimizle yarışa dahil olacağız. Hem merkezde, hem de tüm Kastamonu’muzun tüm ilçelerinde İl Genel Meclisi Üyesi adaylarımızla seçmenlerimizin oylarına talip olduk. Bugün burada Kastamonu Merkez İl Genel Meclisi üyesi aday arkadaşlarımızı tanıtmak üzere bir araya geldik. 2011 ve 2015 yıllarında yapılan milletvekili seçimlerinde aday olduğumda arkadaşlarımız benim yanımdaydılar. Bugün ben de onların il genel meclis üyeliği adaylıklarında, onlara destek olmak üzere yanlarındayım. Adaylarımızın her biri birbirinden değerli insanlar. 1. sıra adayımız Erhan Başer, 2. Sıra adayımız Semih Yelis, 3.sıra adayımız Satılmış Külçe, 4. sıra adayımız Salih Kömleksiz, 5. sıra adayımız ise Osman Kebapçıoğlu’dur” ifadelerini kullandı.

“İYİ OLAN, HAK EDEN KAZANSIN”

“Cumhur İttifakının içindeyiz” diyen Ahmet Yelis, konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı; MHP, AK Parti ve BBP tarafından oluşturulmuştur. Bizler belki aynı listeler içinde aynı yapılandırma içinde seçime girmedik. Ama destek vereceğimizi ifade ettik.  Kastamonu’da belediye başkan adayımız yok. Yoğunluğumuzu İGM’ye veriyoruz. Bizde sesimizin daha gür çıkması ve itibarımızın arttırılması noktasında İGM oylarımızı en yüksek seviyeye çıkartacağız. Merkezdeki adaylarımıza Kastamonu halkı sahip çıkacaktır. İster MHP’den ister AK Parti’den olsun bu arkadaşlarımıza destek verilecektir. MHP ve AK Parti adayları kıyasıya bir yarış içinde görülmekteler. Nerdeyse başa baş bir yarış gözlenmektedir. Biz bu yarışta taraf değiliz. Seçmenlerimizin kendi öngörüleriyle hak edene oy vereceğini düşünüyoruz. İyi olan, hak eden kazansın.”

BAŞER: SÖZ VERİYORUZ

İGM 1. Sıra adayı Erhan Başer ise, yaptığı açıklamada; “ İl Özel İdaresinin karar organı olan İl Genel Meclisi (İGM) üyeliğine seçilmek için aday olduk. Eğitim, sağlık, kültür, turizm, spor, çevre, tarım ve kırsal alt yapı alanlarında; ‘özümüz millet, işimiz hizmet’ anlayışıyla duyarlı, öngörülü, gerçekçi, kalite odaklı faaliyetlerinin gerçekleşmesi için oylarınıza talibiz. İGM adayları olarak bizler; Dağınık ve imarsız yerleşime son verilmesine, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesine, ev hanımlarımızın sosyal hayata ve üretim faaliyetlerinde yer almasına, gençlerimizin toplumun dinamik önderleri olmasının önünün açılmasına Kastamonu’muzun vizyonun yükselmesine, Kastamonu halkımızın yaşam kalitesinin iyileşmesine, iş ve aş imkanının artmasına katkı sağlayacağız. Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’muza en üst düzeyde faydalı olacağımıza ve hizmet edeceğimize hem inanıyor ve de sizlere söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER