Bayramda evde yokuz!

Pandemi sebebiyle uzun süredir istediği kapasiteye ulaşamayan oteller, bayram öncesinde yüzde 100 doluluğa ulaştı

Bayramda evde yokuz!
banner72

Pandemi sebebiyle uzun süredir istediği kapasiteye ulaşamayan oteller, bayram öncesinde yüzde 100 doluluğa ulaştı. Kurban Bayramı'nda da tatilcilerin turizme ciddi bir ekonomik katkı sağlayacağı öğrenilirken, bu bayram yaklaşık 10 milyon kişinin seyahat edeceğini ve 10 milyar liralık bir ekonomi oluşacağı belirtildi.Özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarındaki otellere büyük talep olurken, Anadolu’nun dört bir tarafına da gidişler hızlandı. Deniz, kum, güneş tatili yapmayacak olanlar Kurban Bayramı’nı memleketlerinde geçirmek için şimdiden yollara düşmeye başladı.

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan'ın haberinde görüşlerine yer verilen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, bayram dönemi için akraba, dost ve kendi yazlıklarına seyahatlerle birlikte 10 milyon kişinin seyahat etmesini ve 10 milyar TL’lik bir ekonomin oluşmasını beklediklerini söyledi.

Bayram taleplerinin 10 gün önceden artmaya başladığına dikkat çeken Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu ise "Otellerin dolulukları geçen haftadan itibaren artmaya başladı. Cuma gününden bu yana özellikle Çeşme, Bodrum gibi yerlerde trafik artıyor. Sektörün şu andaki en önemli kaynak pazarı yerli turist oldu. Bu haftadan itibaren bölgede boş yer bulmak zorlaştı. İç turizmdeki hareketliliğin ağustos sonuna kadar devam etmesini bekliyoruz" diye konuştu. (Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER