Müzik indir

24 Eylül 2020 Perşembe

Başkan Vidinlioğlu’ndan Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a bayrak dersi DİL UZATANIN DİLİNİ EL UZATANIN ELİNİ KOPARIRIZ

Kastamonu Belediyesi Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Avrupa Parlamentosunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepki olarak ellerinde Türk Bayrakları ile geldi.

06 Şubat 2020 Perşembe 14:10
 Başkan Vidinlioğlu’ndan Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a bayrak dersi   DİL UZATANIN DİLİNİ  EL UZATANIN  ELİNİ KOPARIRIZ
 

 

Kastamonu Belediyesi Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Avrupa Parlamentosunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepki olarak ellerinde Türk Bayrakları ile geldi.

“KANLARINDA BOĞARIZ”

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Geçtiğimiz günlerde bir Yunan parlamenterin bayrağımıza karşı yaptığı çirkin saldırı vardı. Bayraksızlar, vatansızlar, ödlekler ne vatanın ne olduğunu bilirler, ne devletin ve bayrağın ne anlama geldiğini bilirler. Bizim için bayrak sadece bir kağıt parçası, bir bez parçası değildir. Bayrak bizim bağımsızlığımızın, istikbalimizin sembolüdür. Şehitlerin bu bayrakta kanı var. Bu topraklar kolay vatan olmadı. Densizlere bundan sonrası için de ayaklarını denk almaları çağrısında bulunmamız lazım. Daha ‘dün’ hepsinin hafızalarında mevcuttur. Herhalde unutuyorlar ki bu tarz densizlik ve haddini aşan sözlerle bize gözdağı vermeye kalkıyorlar. Ama bilsinler ki tarih tekerrür ederse, büyük Atatürk’ün dediği gibi ‘Geldikleri gibi giderler.’ Onları Allah’ın izniyle kanlarında boğarız.

“BAYRAK BİZİM KUTSALIMIZ”

Onun için bugün herkesin önünde Türk Bayrağı var. Bayrak bizim kutsalımız. Milletlerin asaleti tavırlarından belli olur. İstiklal Mücadelesi sırasında yere düşen Yunan bayrağını kaldırmış bir başkomutana sahip bir milletiz. Zamanla bunlar da öğrenecekler. Anlaşılan o ki, millet olmanın, bir arada olmanın gereğini herhalde çok fazla idrak edememişler ama bayrak namustur, şereftir, ona dil uzatanın dilini el uzatanın elini koparırız. İstikbalimizin, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız burada. Sözlerime de ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek başlamak istiyorum” dedi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV