BAŞKAN ABDULLAH ÇATAL SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Kastamonu’nun Taşköprü ilçe Belediye Başkanı MHP’li Abdullah Çatal, gece 24 sıralarında 1. Çevre Yolu Mevkiinde babasına ait mülkte kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

BAŞKAN ABDULLAH ÇATAL  SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
 

Kastamonu’nun Taşköprü ilçe Belediye Başkanı MHP’li Abdullah Çatal, gece 24 sıralarında 1. Çevre Yolu Mevkiinde babasına ait mülkte kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Alınan bilgiye göre olay şöyle gerçekleşti: Başkan Çatal, gün içerisinde çok sayıda düğüne katıldıktan sonra son olarak Kastamonu merkezden bir yakınının düğün törenine katıldı ve gece 24 sıralarında Taşköprü 1. Çevreyolu Mevkiinde babasına ait bağevine geldi. Burada kapının önünde çay içmekte olduğu sırada silah sesini duyması sonucu kendini yere atan Başkan Çatal, şans eseri olaydan yara almadan kurtuldu.

Kişi veya kişiler yaklaşık 5 el ateş ettikten sonra olay yerinden hızla kaçtı. Olayın üzerine adrese çok sayıda polis ekibi gelerek olay yerinde incelemelerde bulundu.

İLK KEZ YAŞANDI

Başkan Çatal’a yapılan silahlı saldırıyı duyan vatandaşlar da olay yerine gelerek Başkan Çatal’a destek ve moral verip ilçenin ilk kez böyle bir olayla karşı karşıya kalmasının üzüntü verici olduğunu kaydettiler.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, gerek daha önceki ticari hayatında, gerekse siyasi hayatı boyunca hiç kimse ile bir olumsuzluk yaşamadığını, tek gayesinin ilçeye ve ilçe halkına daha iyi hizmeti nasıl getiririm düşüncesinde olduğunu ve Cenab-ı Allah’ın verdiği canı onun izni olmadan kimsenin alamayacağını ifade etti.

Başkan Çatal, ayrıca bundan sonrada doğru bildiği hizmetleri yapmaktan kimsenin kendisini alıkoyamayacağını söyledi. Başkan Çatal’a yapılan silahlı saldırı sırasında makam şoförü Ömer Kaya’nın da yanında olduğu öğrenildi. Olayla ilgili geniş çaplı tahkikat başlatıldı.

Vatandaşlar ise suçlu veya suçluların biran önce bulunarak adalete teslim edilmesini istedi.  Kapı önündeki Çatal’a ait şahsi aracının arka camına da kurşun isabet etmesi dikkat çekti.

Geçmiş olsun ziyareti

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırıda bulunulmasının ardından ilçe ve il merkezinden geçmiş olsun ziyaretleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinliooğlu, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP İl Başkanı Emin Çınar, MHP İlçe Başkanı Mustafa Arabacı ve yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol ve yönetimi, CHP İlçe Yönetiminin yanı sıra çok sayıda partili ve Taşköprülü vatandaş Başkan Çatal’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. 

Çınar; Bu saldırı huzuru kaçırmaya yönelik

 Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a yapılan silahlı saldırı nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, bir kınama mesajı yayınladı.

İl Başkanı Emin Çınar, “Taşköprü Belediye Başkanımız Sn. Abdullah Çatal’a Cumartesi gecesi saat 24.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bir saldırı gerçekleşmiş, çok şükür saldırıda yaralanma meydana gelmemiştir. Konu Sn. Valimiz, Kaymakamlığımız, emniyet birimlerimiz ve güvenlik güçlerimiz tarafından takip ve inceleme altındadır. Yaşanan saldırının Taşköprü’de birlik, beraberliği bozmak, huzuru kaçırmaya yönelik olduğu apaçık meydandadır. Biran önce olayla ilgili büyük bir hassasiyet gösterilerek olayın çözüme kavuşmasını diliyoruz. Olayla ilgili Genel Merkezimizin bilgi sahibi olduğunu ve konuyu hassasiyetle takip ettiğimizi kamuoyuyla paylaşır, Taşköprü Belediye Başkanımız Sn. Abdullah Çatal’a ve Taşköprü halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunarım” dedi. 

Kastamonu Belediyesi; Saldırı Taşköprü halkının iradesine ve demokrasiye yapılmıştır

Kastamonu Belediyesi, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal'ın bulunduğu bağ evine silahla ateş açılmasını kınadı.

Kastamonu Belediyesinden yapılan açıklamada, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal'a yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırının şiddetle kınandığı belirtildi.

Açıklamada, “Saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin biran evvel yakalanıp adalete teslim edilmesini temenni ediyoruz. Halkın seçimi ile göreve gelmiş olan Taşköprü Belediye Başkanımız Abdullah Çatal'a yapılan bu saldırı milletin egemenliğine, Taşköprü halkının iradesine ve demokrasiye yapılmıştır. Şehrine hizmet için gecesini gündüzüne katan bir memleket aşığına saldırmak saldırıların en çirkinidir. Taşköprü Belediye Başkanımız Abdullah Çatal'a ve Çatal ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER