Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Basına özde destek

Sağlık Mil-Sen, yerel basına destek kampanyası başlattı

21 Ocak 2021 Perşembe 10:51
Basına özde destek
 

Sağlık Mil-Sen, yerel basına destek kampanyası başlattı

Basına özde destek

SAĞLIK MİL-SEN, Kastamonu yerel basınına destek amacıyla Nasrullah Meydanı’nda vatandaşlara yerel gazete dağıttı. Yerel gazetelere destek olmak amaçlı bir farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinlikte konuşan Sağlık MİL-SEN Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu; “Salgın sürecinden olumsuz etkilenen Kastamonu basın camiamız ve bu konuda bizlerin düşünceleri ile halkımıza yerel gazete dağıtımında bulunuyoruz. Yerel basınımızın her birinin yanlarındayız” ifadelerine yer verdi.

“EKMEĞİNDE GAZETE KOKUSU OLMAYAN BİR İNSAN TAHAYYÜL EDEMİYORUZ”

Konuyla ilgili Nasrullah Meydanında basın açıklaması gerçekleştiren Sağlık MİL-SEN Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, yerel gazetesine sahip çıkıp okuyan, yerel internet TV ve radyosuna sahip çıkıp izleyen ve dinleyen, bu vesileyle de Kastamonu’nun geçmişinden haberdar olan, şimdisini yaşayan ve sonraki nesillere güzel bir emanetle yarınının hazırlığında olan bir hayali taşıdıklarını ifade ederek, şu sözleri dile getirdi; “Bizler, Kastamonu’da yaşayan insanlar olarak temel bir hususun farkındayız. Hepimiz hayatı farklı pencerelerden gören, değerlendiren ve yaşayan insanlar olsak da en büyük asgari müştereğimiz yaşadığımız Kastamonu’dur. Hayatımızı Kastamonu ile idame ettiriyoruz. Bu sebeple Kastamonu’daki iyi veya kötü herşey hepimize aittir. Haliylede şehrimizin şehirler içindeki yerini ancak bizler belirleriz. Eğer biz sahip çıkarsak yıldızlara dahi ulaşırız. Ancak sahip çıkmazsak tesadüflerle yaşarız.Hissettiğimiz bu aidiyet sebebiylede kadim şehrimizle bağımızı koparmamız mümkün değildir. Haliyle hepimizin bulunduğumuz hal ve şartlar her ne ise onun gerektirdiği nitelikte Kastamonu’ya vefa ve hizmet borcumuz vardır. Hiçbir şey olmasada Kastamonu’nun kadim tarihinin bir neticesi olarak mesuliyet bizlerdedir ve bu mesuliyetimizin gereğini yerine getirmek zorundayız. Herkes bulunduğu makam, uğraştığı iştigal, kalbindeki mana, zihnindeki fikir her ne ise hepimizin öncelikli gayesi Kastamonu ve bu şehirde yaşayanlar olmalıdır. Bu bakımdan bizler, hepimizin hepimize sahip çıkması, derdiyle dertlenmesi, bu şehrin tarihi sıcaklığını ve kardeşliğini hissettirmesi gerekliliğine inanıyoruz. Buna göre de hafızasını yitirmiş bir şehir, gününü yaşayamayan bir mahalle, komşusundan bihaber bir sokak, ekmeğinde gazete kokusu olmayan bir insan tahayyül edemiyoruz. Şehrimizin mensupları olarak eğer geçmişimizden bir nebze olsun haberdar isek, bunu Kastamonu’nun her anına şahit olmuş yerel gazetelerimiz, yerel radyolarımız, yerel internet TV’lerimiz,  hülasa yerel medyamıza borçluyuz. Dolayısıyla bizler, yerel gazetesine sahip çıkıp okuyan, yerel internet TV ve radyosuna sahip çıkıp izleyen ve dinleyen, bu vesileyle de Kastamonu’muzun geçmişinden haberdar olan, şimdisini yaşayan ve sonraki nesillere güzel bir emanetle yarınının hazırlığında olan bir hayali taşıyoruz.”

“YEREL MEDYA, ŞEHRİN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENİR”

Yerel basının bir şehrin hayatı olduğunu ve bunun nedeninin de şehrinde hayatında olup bitenin haberi yerel basınla geldiğini belirten Civelekoğlu; “Yerel basın bir şehrin beynidir, çünkü tarihi hafızayla geleceğe atılacak adımlar hafızada biriken arşivle yönlendirilir. Yerel basın bir şehrin ruhudur, çünkü şehrin ne yaşadığını en önce gazeteciler yaşar ve hisseder. Bu nedenle bugüne kadar değeri anlaşılmayan yerel basınımız, ilimizin en önemli unsurları arasında en başta gelenlerdendir. Bir yönüylede ülkemizde gelişmiş şehirlere bakıldığında, yerel medyanın şehrin gelişiminde çok önemli görevler ifa ettiğini müşahede ediyoruz. Kastamonu’muz sahilleri, kanyonları, patikaları, ormanı, havası, manzarası ve tarihi dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen saklı bir cennettir.Dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmayan tüm mevsimleri en güzel şekilde hissederek yaşayan bir şehirdir. Bu sebepledir ki kış ve yaz turizminin başkenti olabilir. Yetiştirdiği marka ürünleri ile o ürünlerin borsası olabilecek niteliktedir. Madenleriyle sanayide en zirveye çıkabilecek kapasitededir. Bunları Kastamonu’dan tüm dünyaya duyuracak olan maddi ve manevi olarak güçlendirilmiş, sahip çıkıldığı her platformda dile getirilmiş, yerel basındır. Haliyle turizminden ticaretine, imarından sağlığına, kültüründen hayatına kadar her noktada yerel basının büyük roller üstlendiği yadsınamaz bir gerçek olup, yerel gazeteler geleceğe dair bir inancın eylemidir” dedi.

“KASTAMONU, BU PROBLEMİ KISA SÜREDE AŞACAK İMKÂN VE GÜCE SAHİPTİR”

Tugay Civelekoğlu, salgının olumsuzluğunda yerel gazetelere sahip çıkarak, güçlendirerek, motive ederek güzel bir gelecek hazırlamanın herkesin bir ödevi olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bunu hem hatırlatmak ve hemde gereğini yapmak üzere Sağlık MİL-SEN Kastamonu Teşkilatımız olarak kimseyi ötekileştirmeden, önyargıyla bakmadan, güzel bir gelecek için tarihe yön veren Kastamonu’muzun yerel basınına sahip çıkmak, desteklemek ve güçlendirmek üzere, Kastamonu’muzun bütün kesimleriyle gerçekleştireceğimiz, gerek kaybettiğimiz gazete okuma kültürünü tekrar hatırlatacak ve yarınlara aşılayacak ve gerekse yerel gazetelerimize sahip çıkmak adına iki kısımdan oluşan ‘Kastamonu Okuyor, Yerel Basınına Sahip Çıkıyor’ kampanyamızı şehrimizin tarihi Nasrullah Meydanı’ndan başlatıyoruz. Bu kapsamda bütün siyasi partilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, meslek odalarımızı, tüm iş insanlarımızı, ulaşabileceğimiz her ferdimizi hem abonelik hem reklam noktasında kampanyamıza destek olmaları için Kastamonu’muzu bir bütün olarak kabul edip ziyaret edeceğiz. Zira Kastamonu’muz, bu çok küçük problemi bütün dinamikleriyle kısa sürede aşacak ve çözecek her türlü imkâna ve güce sahiptir. Herkesten her yerden karınca kararınca desteklerini alacağız. Belli bir süre içinde bu dinamikler sayesinde inşallah Kastamonu’muzun yerel basınımızın, gazetecilerimizin değerli olduklarını hissettireceğimize ve gereken desteğin verileceğine inanıyoruz. Geleceğe kararlı yürümek Kastamonu’nun elindedir. İnsanların en hayırlısı da insanlara faydalı olandır ve bu minvalde en güzel gayret gönüllere girip bir duada yer almaktır. Biz Sağlık MİL-SEN olarak yerel basınımızı oluşturan; Açıksöz, Doğrusöz, Gündem37, Kastamonu, Nasrullah, Sözcü Gazetesi, başta olmak üzere ilçelerimizde çıkan tüm yerel gazetelerimize, internette yayın yapan 366 TV, Akvim TV, Ajans37’ye, yerel radyolarımız Radyo 37 ve Kastamonu 105 FM’e desteğimizi, attığımız bu adımla yeniden başlatıyoruz ve “Kastamonu Okuyor, Yerel Basınına Sahip Çıkıyor” kampanyamıza herkesin desteklerini bekliyoruz.” (Zehra Beyza Güler)

Anahtar Kelimeler: Basına özde Destek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV