08 Ağustos 2020 Cumartesi

Barutçuoğlu AVM’den açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Bakanlar Kurulu toplantısının ardından alışveriş merkezlerinin (AVM) 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kapılarını açacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanının açıklamasının ardından Barutçuoğlu AVM yönetim kuruluda konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

05 Mayıs 2020 Salı 15:01
Barutçuoğlu AVM’den açıklama
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Bakanlar Kurulu toplantısının ardından alışveriş merkezlerinin (AVM) 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kapılarını açacağını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanının açıklamasının ardından Barutçuoğlu AVM yönetim kuruluda konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Barutçuoğlu AVM yönetim kurulunun açıklaması şöyle;

“Tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgını; Ülkemizi ve İlimizi de büyük ölçüde etkilemiştir. Bilim Kurulu`nun tavsiyeleri ve devletimizin aldığı önlemler ile yeni vaka ve hastalığa bağlı ölüm sayıları gerileme göstermiştir. Sürecin ilk gününden itibaren Alışveriş Merkezimiz kapılarını kapatmamış ve saat düzenlemeleri ile değerli Kastamonu halkına hizmetini sürdürmüştür.  Barutçuoğlu Alışveriş merkezi 2006 yılında kapılarını açtığından bu yana bölgenin en büyük Avm'si olarak ileriyi gören bir zihniyet ile inşa edilmiştir.

Alışveriş Merkezimiz ağırlıklı olarak ülke ekonomisinin temel taşlarından olan Kobiler tarafından, yerel firmalar ve kurumsal firmaların yerel işletmecileri ile faaliyet göstermektedir. Alışveriş merkezi ve büro çalışanları ile toplamda  500 kişiye yakın bir istihdam oluşturmaktadır. 4 Mayıs 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile kapılarını kapatan AVM’lerin 11 Mayıs 2020 tarihi itibari ile tekrar faaliyete geçeceği bildirilmiştir. Şimdi Cumhurbaşkanımızın tavsiyeleri doğrultusunda Birleşmiş Markalar Derneği'nin de karara uyarak  kurumsal firmaların da kapılarını açmasını bekliyoruz. Alışveriş Merkezimiz ilk günden itibaren uzman ekiplerce buharlı sistem ile dezanfekte edilmekte olup, el bantları ve kapı girişleri ise düzenli olarak sterilize edilmektedir.

Kapı girişlerine  dezanfektan standları hazırlanmaktadır. Vatandaşlarımız, fiziksel mesafe kuralına ve maske takılmasına uyarak alışverişlerini yapabilecektir.  Bu zorlu süreci ve sonrasında yaşanabilecek ekonomik olumsuzlukları yine birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Tüm ihtiyaçlarınız için dün olduğu gibi bugün de yine Barutçuoğlu AVM sizi bekliyor. Ramazan boyunca çalışma saatlerimiz 11.00-19.00 olarak düzenlenmiş olup bayramın 1. Günü AVM kapalı olacaktır. Bu vesile ile Ramazan ayının herkese sağlık ve huzur getirmesini diliyor; Tüm kadınların anneler gününü kutlamak istiyorum.  Neşet Ertaş’ın dediği gibi “kadın insandır biz insanoğlu.”

 


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV