Baltacı'nın demiryolu hayali

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun yıllardır gerçekleşmesini beklediği demiryolu hayalinin peşini bırakmıyor

Baltacı'nın demiryolu hayali

 

ULAŞTIRMA BAKANINA TALEBİNİ BİZZAT İLETTİ

Baltacı'nın demiryolu hayali

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun yıllardır gerçekleşmesini beklediği demiryolu hayalinin peşini bırakmıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi de olan Milletvekili Baltacı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ankara’da komisyon olarak gerçekleştirdikleri istişare toplantısında Kastamonu’nun demiryolu talebini ayrıca köylerdeki internet sorununu Bakan Karaismailoğlu ile bizzat paylaştı.

Toplantı sonrası kısa bir değerlendirme yapan Milletvekili Hasan Baltacı, “Bilindiği gibi Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu, 100’er kilometre uzağındaki Karabük ve Çankırı’da demiryolu ağı olmasına rağmen bu ulaşım modelinden yararlanamıyor. Gerek Karabük, gerekse Çankırı üzerinden Kastamonu’nun demiryolu ağına bağlanması şehrin sosyo-ekonomik kalkınmasında çok önemli rol oynayacak. Kastamonu ilinin demiryolu ağına bağlanması halinde bakır ve mermer gibi yeraltı zenginlikleri ayrıca sarımsak, siyez, kestane ve pirinç gibi bölgeye ait tarım ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarlara ulaştırılması hem kolay hem de ucuz olacak. Yine demiryolu bölgede orta ve küçük ölçekli sanayi ile turizmin gelişmesine büyük katkı sunacak. Bir önceki Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a da Kastamonu’nun demiryolu talebini iletmiştik, Sayın Karaismailoğlu’na da bu talebimizi ilettik. Ayrıca çok sayıda köyümüzde hatta ilçelerimizdeki bazı mahallelerde internet yok. Bu konuyu da Bakan Karaismailoğlu’na aktardım. Sayın bakan değerlendireceklerini söyledi. Her fırsatta Kastamonu’nun sorunlarını dile getirmeye, çözümü için çaba gösteremeye gayret edeceğiz. Bu memleketin her köyünde interneti olsun istiyoruz, Karabük’e Çankırı’ya demiryolu gelebiliyorsa Kastamonu’ya da getirmek çok zor olmaz diye düşünüyoruz. Bu noktada atılacak her adımında destekçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER