Baltacı’dan Maşalacı’ya Kim için çalışacaksın?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 36’ncı Olağan Genel Kurulu’nda il başkanlığına seçilen Hasan Baltacı, görevi Muzaffer Bıyıklı’dan devraldı. Devir teslim töreninde bir konuşma gerçekleştiren Hasan Baltacı, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in kongrede yaptığı açıklamalarını sert bir dille eleştiren MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’ya cevap verdi. Baltacı, “Sayın Özgür Özel’in kongre konuşmasını hedef alarak ağır hakaretler içeren açıklama genel başkanı eliyle tasfiye edilmekte olan bir partinin açıklamasıdır. Bir il başkanı açısından ne büyük bir talihsizliktir ki daha basın metninin mürekkebi kurumadan Sayın Bahçeli "2019'da Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz, Erdoğan'ı destekleriz" demiştir. Normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarması beklenir. Ancak MHP’nin iddiasını kaybettiği anlaşılmaktadır. Sayın Maşalacı aday bile çıkaramayan bir partinin il başkanı olarak kim için çalışacaktır” dedi.

Baltacı’dan Maşalacı’ya Kim için çalışacaksın?

 

Hasan Baltacı  görevi devraldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36’ncı Olağan Genel Kurulu’nda il başkanlığına seçilen Hasan Baltacı, görevi Muzaffer Bıyıklı’dan devraldı.

Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine kongrede aday olan diğer bir isim Ayşenur Özden’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

 BIYIKLI; “PARTİ İÇİ DEMOKRASİ BİZİM ÜSTÜNLÜĞÜMÜZDÜR”

Devir teslim töreninde yaptığı konuşmada parti içi demokrasinin nasıl işletildiğinin en güzel örneğini gerçekleştirdikleri 36’ncı Olağan Genel Kurul’da gösterdiklerini belirten Muzaffer Bıyıklı, “Kastamonu’da örnek olacak olgun bir demokrasi şöleni yaşattık. Parti içi demokrasinin işletilmesi bizim farkımız ve üstünlüğümüz olarak ifade ediyorduk. Bunu geçtiğimiz cumartesi günü bir kez daha gösterdik. Bu kongrede seçim bölümünde üç aday yarıştı. Bu yarışın en sevindirici tarafı olgunlukla, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yapılmış olmasıdır. Elbette ki bir kazanan olacaktı. Değerli arkadaşım Hasan Baltacı’nın listesi kazandı. Kendisini ve yönetim kurulu arkadaşlarını bir kez daha kutluyorum. Önümüzde zor bir dönem var. 2019 yılı Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir yıl. Hasan Baltacı ve arkadaşları bu dönemin üstesinden geleceklerdir. Buna inancım tamdır. Kendilerine başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olduğumu ifade ediyorum. Geçmiş dönemde birlikte çalıştığım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

BALTACI: “YURTTAŞLARIMIZIN SORUMLULUĞU OMUZLARIMIZDADIR”

214 parti delegesinden 210’unun kongrede oy kullanarak CHP’ye sahip çıktığını ve iktidar yürüyüşüne hazır olduğunu gösterdiğini belirten Hasan Baltacı, “Partimizin 36.Olağan Kongresi sayın Başkanım Muzaffer Bıyıklı’nın önemli, saygın ve değerli katkıları ile büyük bir olgunluk içinde gerçekleşmiştir. 214 delegemizin çağrılı olduğu kongremizde 210 delegasyonumuz oyunu kullanmış, çok ciddi bir katılım göstererek partisine sahip çıktığını ve iktidar yürüyüşüne hazır olduğunu göstermiştir. Bu vesileyle delegemizin iradesi ile partimizi yönetme yetkisi şahsıma ve yönetim kurulumuza verilmiştir. Bundan önce partimizde il başkanlığı görevinde bulunan tüm il başkanlarıma hürmetlerimi sunuyorum. Yönetim kurullarında çalışmış tüm arkadaşlarıma değerli katkıları için saygılarımı sunuyorum. En zorlu süreçlerde görev alan il başkanlarım ve yöneticilerimiz partimizin hafızasına, kutlu yerine nakşedilmiştir. Aldığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Görevimiz partimizin ilkeleri doğrultusunda bayrağı yukarıya taşımak, 6 oku iktidar kılacak olanakları ortaya çıkarmaktır. Kararlı, inanmış, başarıya odaklı, birleştirici ve bütünleştirici bir siyaset temel düsturumuzdur. İl başkanı olarak tüm partililerimize ilk çağrım şudur. Kenetlenin çünkü kazanmamız gereken bir şehir bizi bekliyor. Büyük hedefler için büyük adımlara ihtiyaç vardır. Bu ancak parti ailesinin güveni ve kenetlenmesi ile mümkündür. Şimdiden kongrelerinden yetki alan tüm ilçe başkanlarım ve yönetim kurullarına, il yönetim kurulu arkadaşlarıma, disiplin kurulu üyelerimize başarılar diliyorum. Tüm üyelerimizi geleceği birlikte inşa etmek için canla başla çalışmaya çağırıyorum. Kastamonu’muzun dört bir yanından kadınlarımızı, gençlerimizi, yurttaşlarımızı yaşanacak bir Kastamonu, demokrasi ve özgürlüklerden yana, alın terinin değerli olduğu adil ve kalkınmış bir ülke için partimize ülkemizin ve geleceğimizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmaya, iktidar yürüyüşümüze omuz vermeye davet ediyorum. 13 bin 473 kilometre kare alana sahip Kastamonu’muzda 380 bin yurttaşımızın sorumluluğu omuzlarımızdadır. Ana Muhalefet Partisi Kastamonu İl Başkanı olarak bu sorumluluğu taşımaya hazır olduğumuzu ve bu şehre layık olacağımızı belirterek görevimizi devralıyoruz. Kastamonu’muza saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“KİM İÇİN ÇALIŞACAKSIN”

CHP Kastamonu İl Başkanı Hasan Baltacı, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in kongrede yaptığı açıklamalarını sert bir dille eleştiren MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’ya cevap verdi.

Maşalacı’nın açıklamalarının ağır hakaret içerdiğini ve içi boş olduğunu belirten Hasan Baltacı, “Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın İl Başkanı İbrahim Maşalacı’nın uzun ama hiç bir şey söylemeyen içi boş basın açıklamasını esefle okudum. Sayın Özgür Özel’in kongre konuşmasını hedef alarak ağır hakaretler içeren açıklaması Genel Başkanı eliyle tavsiye edilmekte olan bir partinin açıklamalarıdır. Bir il başkanı açısından ne büyük bir talihsizliktir ki daha basın metninin mürekkebi kurumadan Sayın Bahçeli  "2019'da Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz, Erdoğan'ı destekleriz"  demiştir. Normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarması beklenir. Ancak MHP’nin iddiasını kaybettiği anlaşılmaktadır. Sayın Maşalacı aday bile çıkaramayan bir partinin il başkanı olarak kim için çalışacaktır. Sayın Bahçeli "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz" diyeli 4 yıl, "2019'da Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz, Erdoğan'ı destekleriz"  diyeli 1 gün olmuştur. MHP’nin politikadaki özgül ağırlığının olduğunu iddia eden Sayın Maşalacı’ya hatırlatmak isterim ki özgül ağırlık kavramını kullanan sayın Bülent Arınç’ın yaşadığı tavsiye süreci henüz tazeliğini korumaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi sürekli kendi seçmenini kandırmakta ve partinin anahtarını AKP’ye teslim etmektedir. AKP bile demek fazladır. Sayın Cumhurbaşkanına teslim etmektedir. MHP'ye oy veren tüm hemşerilerime söylüyorum, hiç üzülmeyin, Cumhuriyetten, demokrasi, eşitlikten, kardeşlikten yanaysanız sahipsiz değilsiniz. Biz varız CHP var. Saray ittifakının karşısında gönül birlikteliği olan koca bir ülke var” ifadelerini kullandı.  (Haber Merkezi)

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER