Baltacı'dan 'elektrik tesisatı' vurgusu

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 10 evin yandığı merkeze bağlı Tepeharman Köyü’nü ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti

Baltacı'dan 'elektrik tesisatı' vurgusu

 

YANGINZEDE TEPEHARMAN KÖYÜ’NÜ ZİYARET EDEN MİLLETVEKİLİ BALTACI

Baltacı'dan 'elektrik tesisatı' vurgusu

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 10 evin yandığı merkeze bağlı Tepeharman Köyü’nü ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu ve İl Sekreteri Mehmet Sezer ile birlikte köye giden Milletvekili Baltacı, Köy Muhtarı Ahmet İsmailoğlu’ndan yangınla ilgili bilgi aldı.

AKKAYA BÖLGESİNDEKİ 2 ARAZÖZ KIŞ MEVSİMİ GELDİ DENİLEREK MERKEZE ÇEKİLMİŞ

Yangında can kaybı yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu dile getiren Milletvekili Hasan Baltacı; “Köy evlerimizdeki eski elektrik tesisatlarının yenilenmesi gerektiği gerçeği yaşadığımız bu felakette bir kez daha karşımıza çıktı. Tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Daha önce de birçok kez dile getirdik; Köy evlerimizin eski elektrik tesisatları mutlaka yenilenmeli. Bu konuya acil olarak kafa yormak gerekiyor. Orman Bölge Müdürlüğü aracılığıyla projeler yapılabilir ya da İl Özel İdaresi tarafından bu sorunun çözümüne dönük adımlar atılabilir. Tepeharman Köyü’müze ulaşım oldukça zor. Yangın çıktıktan sonra itfaiyeye haber verilmiş ancak ekiplerin merkezden köye ulaşması zaman almış. Ayrıca orman teşkilatının Akkaya bölgesinde hazır bulundurduğu iki arazözün kış mevsimi geldi denilerek merkeze çekilmesi de yangında zararın büyük olmasında önemli rol oynamış. Böyle olunca alevlerin köydeki tüm evlere sıçraması önlenememiş. Yangınzedelerimizin en acil ve en önemli ihtiyacı su. Köyümüzü yakından takip edeceğiz. Yaraları sarmak için mücadele veren başta AFAD olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Tepeharman Köyü’müzde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER