Ballıdağ projelendirildi

Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nin görselleri kamuoyu ile paylaşıldı. Gün Medya Grubu (GMG) iştiraklerinden Tez Madencilik tarafından ihalesi alınan Daday Ballıdağ Sanatoryumuna yapılacak yeni projenin ilk görselleri kamuoyu ile paylaşıldı

Ballıdağ projelendirildi

Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nin görselleri kamuoyu ile paylaşıldı. Gün Medya Grubu (GMG) iştiraklerinden Tez Madencilik tarafından ihalesi alınan Daday Ballıdağ Sanatoryumuna yapılacak yeni projenin ilk görselleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Kastamonulu iş insanı Ahmet Erkurtoğlu’nun sahibi olduğu AE Mimarlık tarafından hazırlanan projenin en geç bu yıl Kasım ayında temelinin atılacağını duyuran Gün Medya Grup (GMG) Onursal Başkanı Cengiz Aygün: “18 aylık inşaat süresinin ardından inşallah 2023 yılının ilkbaharında Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Yeni proje ile ilgili detaylı bilgilendirmenin önümüzdeki haftalarda yapılması bekleniyor.

BALLIDAĞ YENİDEN HAYAT BULACAK

Yıllarca atıl durumda olan ve gündemden hiç düşmeyen Daday Ballıdağ hastane binası Aygün ailesiyle birlikte yeniden hayat bulacak. Daday Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan ihaleyi Gün Medya Grubu iştiraklerinden Tez Madencilik kazanmıştı.

1954 yılında Türkiye’nin en büyük ikinci göğüs hastalıkları hastanesi olarak yapılan ve yaklaşık yarım asır hizmet veren Daday Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 2005 yılında kapılarını kapatmış  ve adeta kaderine terk edilmişti. 2005 yılında Hastane önce SSK’dan Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Bakanlık hastaneyi, 49 yıllığına Hacettepe Üniversitesi’ne kiraladı ve Hacettepe Üniversitesi, hastanede gerekli yatırımı yapamayacağını belirterek Orman Genel Müdürlüğü’ne devretti. Orman Genel Müdürlüğü tarafından 14 Aralık 2020 tarihinde yapılan ihaleyi Aygün ailesinin sahibi olduğu Tez madencilik kazanmıştı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER