BALKANLARDAN İLİMİZE 14 MADALYA GELİYOR

Uluslararası Avrasya Balkan Açık (OPEN) Wushu Kung-fu Şampiyonasında ilimize 14 madalya geldi.

 BALKANLARDAN İLİMİZE 14 MADALYA GELİYOR
banner72

 

Uluslararası Avrasya Balkan Açık (OPEN) Wushu Kung-fu Şampiyonasında ilimize 14 madalya geldi.

Başkent Ankara’da 30 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında Büyük Anadolu Oteli Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonaya 12 ülkeden toplam 570 sporcu katıldı. Şampiyonaya ilimizden ise Kastamonu Belediyespor’dan 10, Leon Spor Kulübünden 4, Thai Boks Ayyıldız Spor Kulübü, Gençlik Spor Kulübü ve Kırkbeşoğlu Spor Kulübünden ise 1’er sporcu olmak üzere mili takımımız adına toplam 17 sporcu katıldı.

Şampiyonada ülkemiz adına ilimize 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya kazanıldı. 17 sporcumuzdan toplam 14 tanesinden madalya gelirken, diğer 3 sporcumuz ise gösterdikleri başarı ile dikkat çekti. İlimiz Wushu İl Temsilcisi ve Kastamonu Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Kastamonu Belediyespor Kulübü Antrenörü Emrah Şahanoğlu, şampiyonada Milli Takım antrenörü olarak görev yaptı.

Derece alan sporcular:

Kastamonu Belediyespor’dan Kardelen Çığlıoğlu gençler 56 kg.’da, Serap Değirmenci Yıldızlar 40 kg.’da; Leon SK’dan Hamza Eren Göksu Yıldızlar 32 kg.’da ve Şafakcan Saraçoğlu Yıldızlar 35 kg.’da altın madalya kazanarak Balkan Şampiyonu oldular.

Ayyıldız Spor Kulübü’nden Kardelen Çıplak Yıldızlar 35 kg.’da; Kastamonu Belediyesi GSK’dan Kerem İsmailoğlu Yıldızlar +60 kg.’da, Oğuzhan Doğan Yıldızlar 52 kg.’da ve Leon SK’dan Kubilay Kuşakcı Yıldızlar 48 kg.’da gümüş madalya kazanarak Balkan İkincisi oldular.

Şampiyonada son olarak Bronz Madalya kazanarak üçüncülük elde eden sporcular ise Kastamonu Belediyesi GSK’dan Berkay Emirhan Uçar Yıldızlar 40 kg.’da, Mehmet Erkuş Gençler 80 kg.’da, Beyza Nur Boğdu Gençler +70 kg.’da, Baran Aytekin Yıldızlar 45 kg.’da; Leon SK’dan Ömer Ayanoğlu Yıldızlar +60 kg.’da ve Kırkbeşoğlu SK’dan Mustafa Furkan Gül ise Gençler 65 kg.’da Balkan üçüncüsü oldular.

İlimiz Wushu, Kung-Fu İl Temsilcisi milli antrenör Emrah Şahanoğlu şampiyona sonrasında yaptığı açıklamada; “Milli takıma her geçen gün daha çok sporcu kazandırarak ay yıldızlı bayrağımızı şampiyonluklarla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu gurura ortak olarak bizden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’a Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt ve İsmail Hakkı Özcebeci’ye, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan’a, GHSİM Spor Şube Müdürü Adem Keloglu’na, Belediye Spor İşleri Müdürü Mustafa Usta’ya, Gün Medya Grubu onursal Başkanı Cengiz Aygün’e ve dua eden herkese teşekkür ederiz. İnşallah bu başarılarımız ilerleyecek ve katlanarak devam edecek. İlimizi ve ülkemizi temsil eden sporcularımızın ailelerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER