banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Bakır, güven tazeledi

Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır, 4. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste halinde gidilen seçimde tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

10 Kasım 2014 Pazartesi 12:30
Bakır, güven tazeledi
 Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır, 4. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste halinde gidilen seçimde tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi. 
Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen genel kurulda AK Parti Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, diğer siyasilerin seçim döneminde yaptıkları işleri, kendilerinin sadece 8-10 yıl içerisinde ihalesini gerçekleştirip temellerini attıklarını ifade etti. 
Hem Kastamonu’da hem de Türkiye’de hizmet namına çok iyi işler yapıldığını belirten Gülşen, “PTT, AK Parti döneminden önce zarar eden bir kurumdu. Haberleşme dönemi 1990’lı yıllarda bitti. Sonrada PTT, yavaş yavaş bu işlerde geri kaldı. PTT’de bu gelişmelerde kendisini yenileyemedi. 2002 sonrasında bir zihniyet değişimi ve dönüşünü oldu. PTT kendisini yeniledi ve beraberinde bir dönüşüm başladı. Bu zarar eden PTT, ülkeye kaynak aktaran bir kurum haline geldi. Sadece PTT’de değil, ayrıca Ziraat Bankası, Halk Bankası da kar eden kurum oldu. Halk Bankası, kamudan kaynak alan ve böyle zararı kapatılan bir kurumdu. Halk Bankası, kamuya yılda 8-10 milyar dolar para aktaran bir kurum haline geldi. Bunlar hep bir zihniyet değişimi ve dönüşümü ile oluştu. Bunlar, aslında bize emaneti ehline teslim etmenin bir sonucu oldu. Millet bize bir emanet teslim etti, bizde kurumların başına ehil insanlar getirerek zarar eden kurumları kar eden kurumlar haline getirdik. 2002’den önce devletin zarar eden birçok kurumu, hamdolsun şu anda kar eden yada eski zararlarını etmez hale geldi” dedi.

“MESCİD-İ AKSA
 İŞGAL ALTINDA”

Mescid-i Aksa’nın işgal altında olduğuna dikkat çeken Gülşen, şunları söyledi: “Bu yüzden bizim çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bir kötülük gördüğünde mümkünse elinizle düzeltin, değilse dilinizle eleştirin, olmazsa kalbinizde buz edin. Ben inanıyorum ki ümmetin umudu olan bu millet, en son Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları ve dünyanın dört bir köşesinde yapılan saldırılar sonucunda hem Müslüman kardeşlerimiz, hem de bizlerin soydaşları sıkıntı içerisinde, zulüm ve baskı altında bulunuyor. Bu yüzden bu millet, bize kurulan tuzakları, bize yapılan haksızlıkları bitirmek, ümmetin bayraktarı olarak gören bu millete nasip olacaktır. Ama bunun için daha çok çalışmamız lazım. Bugün, Mısır’daki insanın, Suriye’deki, Irak’taki, Filistin’deki, Bosna’daki insanında yegane ümidi Türkiye Cumhuriyetidir. Başka hiçbir ülkeden, başka hiçbir milletten bir beklenti yoktur.” 

“ORTA GELİRLİ 
VATANDAŞLARIMIZI KONUT SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise şu anda rezerv alanları tespit etmeye başladıklarını belirterek, “TOKİ veya diğer bu işlere bakan kurumlarla, toplu konut çalışmalarımız olacak. Burada asgari ücretli çalışanlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmak için söz verdim. Bu konuda diyanet çalışanları da değerlendirilecek. Ayrıca basın mensuplarına da bu konuda söz vermiştim. Hiçbir sözümü unutmadım, seçimden önce ne söylediysem hepsimi tek tek yapıyorum. Diyanet çalışanları da bu toplu konut projesinden yararlanmak isterse değerlendirmeye alabiliriz. Yer olarak da Sarıömer köyünün bulunduğu mevkide 400-500 dönüm alanda rezerv alan tespit ettik. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı tamamlayıp konut alanı olabilmesi için Bakanlar Kuruluna sunacağız. Ardından burada TOKİ ile anlaşarak konutların yapımına başlanacak.”
22. ve 23. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu da, Mescid-i Aksa’nın saldırı altında olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Buraya Müslüman giremez diyorlar. Böylesine bir anlayış, böylesine bir zulüm kabul edilebilir mi? Bu saldırı, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Bildirgesine, Avrupa Birliği İnsan Hakları Sözleşmesine ve uluslararası tüm yapılan sözleşmeleri ayrı bir durumdur. Ama maalesef, Kobani bahane edilerek, Irak’a, Suriye’ye bombalar yağdırılırken, Filistin ile ilgili sözü geçen hiçbir millet, bir tane bile söz etmiyor. Tepkininde ötesinde Kudüs ile ilgili, Mescid-i Aksa ile ilgili herhangi bir tepki Birleşmiş Milletlere gittiğinde, bu dünyanın sahibi zannettiğini sanan 5 ülkeden hemen birisi elini kaldırıp veto ediyor.”

“ROTASYONA KARŞIYIZ”

Rotasyonu karşı olduklarını vurgulayan Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır, “Memur-Sen ile Diyanet-Sen olarak farklıyız. Diğer sendikalarla bizim aramızdaki farklar şunlardır. Onlar, sorunlu sendikacılık yapar, biz sorumlu sendikacılık yaparız. Onlar, etnik sendikacılık yapar, biz kardeşlik sendikacılığı yaparız. Onlar, kaldırım sökme sendikacılığı yapıyor, biz emek-ekmek için ter dökme sendikacılığı yapıyoruz. Onlar, kan ve gözyaşı sendikacılığı yapıyor, biz analar ağlamasın, kan akmasın sendikacılığı yapıyoruz. Onlar, millete kazan kaldırmanın derdinde, biz millete kazanım üretmenin peşindeyiz. Onlar, darbecileri misafir ediyor, biz demokrasiye ev sahipliği yapıyoruz. Onlar, tehdit sendikacılığı yaparken, biz teklif sendikacılığı yapıyoruz. İşte misyonu vizyonu böyle olan bir sendikanın üyesiyiz” dedi.
Din görevlileri olarak terörün bitmesini istediklerin açıklayan Bakır, “Kardeşlik ortamının tesisi konusunda güzel dinimizin birleştirici çimento görevi üstlenen öğretilerini, halkımıza iletme konusunda elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bizler, bu kapsamda terörün bitmesi ve kardeşlik ortamının oluşmasını destekliyoruz” diye konuştu.
Kazanımlar noktasında her zaman üyelerinin çıkarlarını gözettiklerini belirten Bakır, bundan sonraki dönemlerde de bu kararlılıklarından asla taviz vermeyeceklerini ifade ederek, “Son zamanlarda kurum içersinde alınan kararlardan bir tanesi olan rotasyon konusunda sendikamız, genel merkez bazında ilk günden tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Biz, sendika olarak rotasyonun karşısındayız. Bu uygulanan rotasyon hizmet kalitesinin artması bir tarafa aksine bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirecektir. İlerleyen zamanda bu olumsuzlukları sizlerle birlikte gözlemleyeceğiz. Bu durumun hizmet verimliliği açısından olumlu olacağına inananlar yanılgıya düştüklerini kısa zamanda anlayacaklardır” şeklinde konuştu.
Tek liste halinde gidilen genel kuruldaki seçimde, İrfan Bakır’ın başkanlığındaki yönetim iş başına geldi.  

Anahtar Kelimeler: BakırGüven Tazeledi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV