Bakımevi kapasite arttırıyor

Kastamonu Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantıları önceki gün gerçekleştirilen birleşimle başladı

Bakımevi kapasite arttırıyor

 

HAYVAN POPÜLASYONU ARTAN GEÇİÇİ HAYVAN BAKIMEVİ; EK KAPASİTE İSTİYOR

Bakımevi kapasite arttırıyor

Kastamonu Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantıları önceki gün gerçekleştirilen birleşimle başladı. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun yönetimindeki toplantının gündemini teklifler ve imar planları oluşturdu.  Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin yıl içerisindeki artan sokak hayvanları sayısı ve ilçe belediyeleri ile imzalanan protokoller nedeniyle yetersiz kaldığı ifade edildi. Hayvan Bakımevi’yle ilgili yeni bir çalışmanın yapılması planlanıyor.

Toplantıda ilk olarak, Yeşilay haftası dolayısıyla Başkan Galip Vidinlioğlu, meclis üyelerini Yeşilay ve Kızılay’a üye olmaya davet etti. Ayrıca, Kastamonu’nun düşük riskli gruptan (mavi renkle belirtilen), orta riskli gruba (sarı renkle belirtilen) geçtiğini vurgulayan Vidinlioğlu, maske, mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Birleşimde ilk görüşülen teklif, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 250 metrekareden yukarı olan inşaatlarda uyguladığı ‘geçici inşaat ruhsat ücreti’ her metrekare için 5 TL olan tutarı, 50 TL olarak değiştirilmesi konusu meclisin oylarına sunuldu. Meclis tarafından görüşülen teklif, oybirliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.

HARİKALAR DİYARI 5 YIL KİRALANACAK

Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait alanın satışının değerlendirilmesi teklifi görüşüldü. Meclis tarafından oylanan teklife 2 ret oyu kullanıldı ancak oy çokluğuyla kabul edildi. Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan Harikalar Diyarı’nın 5 yıla kadar kiralanması teklifi de görüşüldü. Söz konusu teklif oybirliğiyle kabul edildi.

YENİ KAMYONET ALINACAK

37 PE 328 plakalı belediye hizmet aracının motor ve mekanik aksamının tamir edilmesine rağmen verim alınamaması ve masraf açması nedeniyle belediye toptancı hali rüsum hesabında bulunan parayla kamyonet sınıfında yeni bir araç alınması teklifi meclise sunuldu. Yeni kamyonet alınması oybirliğiyle kabul edildi.

Belediyede çalışan personele uygulanan performans değerlendirilmesi konusu meclise sunularak, oy birliğiyle kabul edildi.

2 ADET VAKUMLU YOL SÜPÜRME ARACI ALINACAK

Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere 1 adet vakumlu yol süpürme aracı alımı meclise sunuldu. Söz konusu teklifle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vidinlioğlu, “Ben sıkı bir pazarlık ettim. Paramız olursa araçlardan 2 tane almak istiyorum ama yazıda 1 tane yazılmış. Eğer bütçeye uygun düşürebilirsek, 2 tane alacağız. O yüzden 2 tane olarak oylarınıza sunuyorum” dedi. 2 vakumlu yol süpürme aracı alımı oybirliğiyle kabul edildi.

HAYVAN BAKIMEVİ’NİN YETERSİZ OLDUĞU KAYDEDİLDİ

Önceki yıllarda yapılan meclis toplantılarında, Hisarardı Mahallesi’nde bulunan bir alanın sokak hayvanları için geçici bakım evi yapılması amacıyla Kastamonu Mahalli İdareler Birliği tarafından tahsis talebinde bulunulduğu, söz konusu alanın 20 yıllığına Mahalli İdareler Birliği’ne tahsis edilerek, protokol imzalandığı belirtildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Geçici Hayvan Bakımevi’nin yıl içerisindeki artan sokak hayvanları sayısı ve ilçe belediyeleri ile imzalanan protokoller nedeniyle yetersiz kaldığı ifade edildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan incelemeler neticesinde Mahalli İdareler Birliği’nin Hisarardı Mahallesi’nde bulunan bir alanın 20 yıllığına tahsis ettiği protokolünün iptal edilmesi konusu meclisin oylarına sunuldu. Söz konusu teklif oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantıda son olarak, imar plan tadilatları görüşüldü. Söz konusu imar plan tadilatlarının içeriği okunmadan, İmar Komisyonuna gönderilmesi oybirliğiyle kabul edildi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER