BAKAP için birliktelik şart

K Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti(KGC) binasını ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Doğan Ünlü, tıp fakültesi, BAKAP ve 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkentliği programı ve Kastamonu gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

BAKAP için birliktelik şart

 

  AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti(KGC) binasını ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Doğan Ünlü, tıp fakültesi, BAKAP ve 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkentliği programı ve Kastamonu gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

İlçelerin problemleri ile yakından ilgileneceklerini söyleyen Ünlü, “Kimseyi ayırmadan şehrimizin tüm etkenleriyle çalışma azmimiz olacaktır. Görev başına geldiğimiz günden itibaren ilçelerin ana sorununa el attık. Bunların başında PTT’nin merkezden şubeye dönüştürülmesi oldu. Bu konunun düzeltilmesi için talepte bulundu. İlçelerde yapılması gereken yatırımları takip ediyoruz. Personel ihtiyacında biraz sıkıntımız var. Milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi Üyelerimiz ve teşkilatımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Burada ilçelerimiz ve köylerimizle ilgili neler yapabiliriz onları tartıştık. İlçeleri yalnız bırakmayacağız. Sorunların üstüne gidiyoruz” dedi.
“BAKANIMIZ KASTAMONU’YU ONURE ETTİ”

Kastamonu’nun Kültür Başkenti ilan edilmesinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katkılarından dolayı teşekkür eden Ünlü, “ Bakanımız  birçok ilin kültür başkentliğinde talip olduğunu ancak Kastamonu’nun kadim bir şehir olduğunu ifade ederek bu unvanı bize verdi. Bakanımız o toplantıda Kastamonu’yu onure etti ve destekledi. Bu işi layıkıyla yapmak için herkese büyük iş düşüyor” 
diye konuştu.

“BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

Batı Karadeniz Eylem Planı (BAKAP) hakkında da değerlendirmelerde bulunan Doğan Ünlü, “Ticaret Odasını temsilen o toplantıda bulunmuştum. BAKAP’la ilgili 3 yıldır değişik çalışmalarımız oldu. Konunun özünü biliyorum. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu dahil çalışmalarımızı gündemde tuttuk. Kazanımlarımız oldu. KUZKA üzerinden bir miktar para getirdik. Ama bu bizim için yeteli mi? Tabi ki değil.  BAKAP için farklı çalışmalar gerekiyor” dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın GAB, DOKAP, DAP ve KOP kapsamındaki 41 ili destekleyeceğini ve bu illerin program dahilinde genel bütçeden de pay alacağını ifade eden Doğan Ünlü, Kastamonu’nun da bu yatırımlardan pay alması için Batı Karadeniz Eylem Planı’nın (BAKAP) hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. 
Doğan Ünlü, “Batı Karadeniz olarak bizde bu desteği hak ediyoruz. Ama bu 6 ili ilgilen bir konu. Çankırı, Sinop, Kastamonu, Bartın, Karabük ve Zonguldak olarak talep etmemiz gerekiyor. Tek başımıza il olarak değil güçlü bir şekilde 6 ille beraber gidersek başarabiliriz. Önemli olan birlikteliği sağlamaktır. Daha güçlü bir taleple başarırız. Bölgede ihtiyacımız var. Hem kırsal kalkınma destekleri hem de hayvancılık yönünden ihtiyacımız var. Yapılacak çok iş var” diye konuştu.
Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER