Bakanlık, Kastamonu’da 2 projeyi destekleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve TR82 Bölgesi’nde uygulaması Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından gerçekleştirilen2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) sunulan proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı. KUZKA tarafından TR82 Bölgesi adına sunulan 8 proje destek almaya hak kazandı

Bakanlık, Kastamonu’da 2 projeyi destekleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve TR82 Bölgesi’nde uygulaması Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından gerçekleştirilen2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) sunulan proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı. KUZKA tarafından TR82 Bölgesi adına sunulan 8 proje destek almaya hak kazandı.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdamı artırmak, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmayı amaçlayan program kapsamında 8 proje başarılı bulunarak desteklenme hakkı elde etti.

SOGEP KAPSAMINDA 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yatırım tutarı toplamda 10milyon lira olan 8 projeye KUZKA tarafından da yaklaşık 8 milyon lira destek sağlanacak. Söz konusu projeler kapsamında,TR82 Bölgesi’ndeki dezavantajlı grupların istihdama doğrudan ya da kendi işini kurmak suretiyle iş gücüne katılmaları sağlanarak yeni iş imkanlarının oluşturulması hedefleniyor.

2021 YILI SOGEP SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kastamonu’dan 2, Çankırı ve Sinop’tan 3’er proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun görüldü. Kastamonu’dan 2 proje; “Kadınlar Birleşiyor, Batı Karadeniz Kalkınıyor!” ve “İnebolu’da Atölyeler Gelişiyor, Gençler Çalışıyor.” Çankırı’dan üç proje; “Ilgaz Kadın Emeği ile Yükseliyor”, “Şabanözü Gündüz Bakım Evi ve Kadın Gelişim Merkezi” ve “Kurşunlu Kadınlar Mutfağı.” Sinop’tan üç proje; “Saleple Kazanıyorum”, “Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” ve “Doğallığın Kadın Eliyle Buluştuğu Nokta Durakhan.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER