banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

BAKAN YARDIMCISI SAFRAN’DAN 7 MİLYON LİRA EK ÖDENEK

Kasım ayı toplantılarına devam eden İl Genel Meclisi (İGM), dün 6 gündem maddesini görüştü. Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ve İl Özel İdaresi’nin tekliflerini görüşen meclis, bugünkü oturumla toplantılarını bitirecek.

29 Kasım 2019 Cuma 10:16
 BAKAN YARDIMCISI SAFRAN’DAN  7 MİLYON LİRA EK ÖDENEK
 


Kasım ayı toplantılarına devam eden İl Genel Meclisi (İGM), dün 6 gündem maddesini görüştü. Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ve İl Özel İdaresi’nin tekliflerini görüşen meclis, bugünkü oturumla toplantılarını bitirecek.

Görüşmelere Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun hazırladığı rapor doğrultusunda başlayan İGM Üyeleri, okunan raporu dinledi. İl Özel İdaresi Kırsalları Katı Atık Yönetimine İlişkin Yönetmeliğin uygulamasında yaşanan sıkıntıların yer aldığı raporda, yönetmeliğin 5’inci maddesinin ‘h’ bendinde değişiklik yapılması halinde sorunun çözüleceği ifade edildi.  Değişikliğin yapılması kabul edildi.

ÖZDEMİR: ELİMİZDE YENİ BİR TOSTAŞ OLDU GİBİ

Diğer gündem maddesinde ise Özel İdare’ye kalan Yurdun Tepe Kayak Tesislerinin İl Özel İdaresi tarafından işletilebilmesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Bütçe İçi İşletme Kurulması ve 100 bin TL bütçe aktarılması ile ilgili teklifi oldu. Söz alan AK Parti Cide İGM Üyesi Mehmet Akif Özdemir, “Elimizde yeni bir Tostaş oldu gibi geliyor. Sürekli para yutan bir yerdi. Sonunda tasfiye ettik. Burayı bir şekilde profesyonel bir firmaya vermeliyiz. İşin başından profesyonellerle çalışalım. Kış turizmi ile ilgilenen firmalarla irtibata geçelim” dedi.

İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuncay Sönmezışık ise şunları belirtti: “Para kazanamama gibi, zarar etmek gibi bir durumun olacağını düşünmüyorum. Mutlaka insanlar bu tesiste kayak yapmak isteyeceklerdir. Biz burayı faaliyete geçirdiğimizde işletmek için çok firmanın talipli olacağını düşünüyoruz.”

PARÇAL: TESİSİ İYİ İŞLETİRSEK PROBLEM OLMAZ

İGM Başkanı Güray Parçal’da şu ifadeleri kullandı: “Mevcut kayak pisti yeterli değil. Özel İdare’nin işletmesiyle buraya çok insanın çekileceğini düşünüyorum. Tesisi iyi işletirsek, problem olmaz.”

Gündem eski ve kullanılmayan Esentepe İlköğretim Okulu’nun, sağlık hizmetleri için İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisinin görüşülmesiyle sürdü.

PARÇAL: ÖDEMELER KONUSUNDA RAHATLAMA SAĞLANACAK

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'a gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, “Milli Eğitim Bakan Yardımcımız, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 7 Milyon TL ödenek daha gönderdi. Bu ödenek ile bu yılsonu itibariyle ödemeler konusunda rahatlama sağlanacak” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV