banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Haziran 2019 Salı

BAKAN MURAT KURUM’DAN 300 MİLYON TL’LİK SÖZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 2019’un ilk gurup toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kastamonu ziyaretini değerlendirdi.

08 Ocak 2019 Salı 11:12
  BAKAN MURAT KURUM’DAN  300 MİLYON TL’LİK SÖZAK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 2019’un ilk gurup toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kastamonu ziyaretini değerlendirdi.

“2018 yılının tüm engellemelere rağmen icraat yılı olmasını başardık” diyerek 2019 yılının hayırlar getirmesini temenni eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve Cumhur İttifakı’nın birlikteliği sayesinde 2018 yılını önümüze serilen tüm engellere rağmen başarılı bir şekilde tamamladık. Ayrıca 2018 yılı ülkemiz için terörle mücadele kapsamında başarılı bir yıl olarak tarihe geçti. PKK, PYD, FETÖ, YPG ve DEAŞ ile kararlılıkla mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Yerel anlamda ise, Özel İdare ve KÖYDES projelerinin tamamını hemen hemen gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu anlamda da bu bizi mutlu kılıyor. Çünkü ödeneklerimizin tamamı geldi ve bizde bu ödeneklerin tamamını halkımıza hizmet olarak ulaştırmış bulunuyoruz” dedi.

“2019 YILINDA EKSİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ”

2019 yılında 2018’den yarım kalan yerleri tamamlamayı hedeflediklerini belirten Ünlü, “Hem sıcak asfalt programları hem beton asfalt programları uygulandı. Baktığımızda şehriler arasında olmayan bu yol kalitesini köylerimize taşımış olduk. Köylerimizin yollarında uzun süre sıkıntı olmayacak şekilde halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Bunu ilk defa 2018 yılında uyguladık. 2019 yılında da buna eksik kalan yerleri tamamlayarak devam edeceğiz. Yol ağımız çok geniş. Yol ağımız çok geniş olmasına rağmen, söz verdiğimiz birçok şeyi 2018 yılında yaptık. Geri kalan kısımları da 2019 yılında tamamlamaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.

“DESTEK VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER”

Pazar günü Kastamonu’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretini değerlendiren Ünlü, şunları belirtti: “Kendileriyle Kastamonu ile ilgili yapılması gerekenleri istişare ettik. Taleplerimizi kendilerine sunduk. Tamamını karşıladılar. Bunlar bizim için özellikle merkezde önemli projelerdi. Nasrullah Meydanı’ndan Kastamonu Kalesi’ne kadar olan 100 dönümlük alanda mevcut binalarımızın iyileştirilmesini Sayın Bakanımız programa aldı. Bizim tarihi eserlerimizin yanında bulunan metruk binalar temizlenecek ve buradaki hak sahibi olan vatandaşlarımıza yaklaşık 800 adet TOKİ vasıtasıyla konut yapılacak. Tarih gün yüzüne çıkacak. Bu proje 100 Milyon TL’den fazla bir bütçe ile gerçekleşecek. Kentimiz, turizmimiz için çok önemli. Ayrıca yaklaşık 100 milyon TL’lik diğer bir proje olan Atıksu Arıtma Tesisi’ni de hayata geçiriyoruz. Bunun yanında Cumhurbaşkanımızın önemsediği Millet Bahçeleri projeleri var. Kuzeykent’teki 240 dönümlük arazi içerisinde Millet Bahçesi’ni hayata geçireceğiz. Bununda talimatlarını Sayın Bakanımız verdi. Bu noktada Bakanlığımız Millet Bahçesi’nin yapımını başlattı. Saylav ve Şamlıoğlu Sokak’ta yapılacak iyileştirmeye de Bakanlığımız desteklerini sağlayacak. Merkezdeki altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere belediyemize 10 milyon TL’lik ödenek tahsis ettiler. Merkez dışında kalan belediyelerinde vidanjör, kamyon gibi taleplerinin karşılanması için Bakanımız talimatlarını verdiler. Aynı zamanda Tosya ve Taşköprü’de kültürel mirasın korunması anlamında sokak sağlıklaştırma projelerine destek verildi. Bakanımızın Kastamonu’ya sözünü verdiği projelerin toplam maliyeti yaklaşık 300 Milyon TL. Hem Cumhurbaşkanımızın, hem hükümetimizin, hem AK Parti kadrolarının Kastamonu’ya verdiği önemi gösteriyor. Halkımız bizim ne kadar yanımızda duruyorsa, büyüklerimizde bizim yanımızda duruyorlar. Bundan sonrada talep olunca Sayın Bakanımız gereğinin yapılacağını söyledi. Özel İdare konusunda da taleplerimiz oldu. Özellikle Tosya’nın Ortalıca ve Suluca köylerinin altyapıları ile ilgili taleplerimiz oldu. Bunun içinde Bakanımız 5 milyon TL kaynak aktaracağını söyledi. Ayrıca Özel İdareye makine, ekipman alımı ile ilgili olarak ilk etapta 3 milyon TL kaynak aktardı. Aynı zamanda köylerde altyapı çalışmalarına hibe olan destekleri de talep ettik. Onunla ilgili de bize destek vereceklerini söylediler. Herkes kendi adayıyla seçim atmosferine girecek durumda.”

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Cumhur İttifakı’ndan bahsederek konuşmasını tamamlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Cumhur İttifakı’nın ruhunu korumak zorundayız. Cumhur İttifakı sadece siyasi bir birleşme değil. Siyasi birleşmenin ötesinde Türkiye’nin bekasıdır. Geleceğimizin teminatıdır. Cumhur İttifakı 15 Temmuz’dan sonra kurulan, Türkiye’mizi geleceğe taşıyacak bir birlikteliktir. Cumhur İttifakı’na son derece saygılı bir şekilde seçim sürecini yöneteceğiz. Biz AK Parti olarak Cumhur İttifakı’nın ruhunu bozacak herhangi bir eylem içerisinde bulunmadan, demokratik ortam içinde seçimlere hazırlanacağız. Seçimlerde çalışmalarımız o şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV