Bakan Kurum, müjdelerle gelecek

11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinde büyük ölçüde yıkılan ve yeniden yapımına başlanan Abana ve Bozkurt sanayi sitelerinin yüzde 30’u tamamlandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap, 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinde yıkılan ve yeniden yapımına başlanan Abana ve Bozkurt sanayi sitelerinde çalışmaların yüzde 30’unun tamamlandığını kaydetti.

Bakan Kurum, müjdelerle gelecek
banner72

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette kurumun çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan İl Müdürü Ortay Marşap, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da yakın zamanda Kastamonu’yu ziyaret edeceğini ifade ederek; “Bozkurt’ta bir afet yaşadık. Acil yıkılması gereken binalarımızı yıktık, dere üzerine yapılmış binalar vardı, onların da yıkımları gerçekleştirildi. Abana ve Bozkurt sanayi sitelerinin yapımına başladık, hızlı bir şekilde devam ediyor. 4 ay içerisinde sanayi sitelerimizi teslim etmemiz gerekiyor, günlerimiz giderek azalıyor. İnşallah hava şartları da müsaade ederse 4 ay içerisinde teslim etmeyi düşünüyoruz. Şu anda yüzde 30’unu yaptık sanayi sitelerinin. Abana ve Bozkurt sanayi siteleri güzel olacak, inşallah en kısa sürede orasını sanayi esnaflarımıza teslim edeceğiz. Abana, Bozkurt başta olmak üzere diğer ilçelerimizde de TOKİ Başkanlığı tarafından yapımı söz verilen yerlerle ilgili çalışmalarda hızlı bir şekilde yürüyor. Yakın tarihte sayın bakanımız Kastamonu’ya gelecek, geldiğinde de müjdeli haberler verecektir” dedi.

“MÜJDELİ HABERLERİMİZ OLACAK”

Öte yandan Kastamonu’da Kentsel Atıksu Arıtma Tesisi projesinin de devam ettiğini söyleyen Marşap; “Bu projemizde de sona geldik. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimizde artık son rötuşların yapıldığını öğrendik. En kısa zamanda orasını inşallah Kastamonu’ya kazandıracağız. Millet Bahçemiz devam ediyor. Bakanlığımızın bizlere verdikleri görevler doğrultusunda diğer ilçelerimizde de başlattığımız çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Yakın zamanda güzel projelerde ortaya çıkacak. Yeni müjdeli haberlerimiz olacak. Bu projeleri de açıklayacağız” diye konuştu.

ÜNLÜ; “BAKANIMIZ KURUM’U ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İLİMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Afette özverili bir şekilde çalışma yürüten Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nü ziyaret ettiklerini söyleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise; “Afet bölgesinde etkilenen yerlerdeki yapım çalışmalarıyla ilgili süreç devam ediyor. Sanayi sitelerimizdeki çalışmalar başladı. Yüzde 30 seviyelerine geldiğini öğrendik. İnşallah müdürümün de söylediği üzere hava durumu müsait olursa son derece modern kullanışlı bir işyerlerine sahip olacaklar. Bunların yanı sıra TOKİ Başkanlığının çalışmaları hem Bozkurt’ta hem de diğer ilçelerimizde devam ediyor. Bir taraftan şehir içinde yıkılan işyerleri ile ilgili Bozkurt’ta farklı alanlarda yıkılan işyerleri oldu. Bunlarla ilgili çalışmalarda hummalı bir şekilde devam ediyor. Aynı zamanda diğer ilçelerimizin de makine ekipman konusunda çok fazla talepleri olmuştu. Bunların birçoğu yerine getirildi, getirilmeye de devam ediyor. Bu konuda da sayın bakanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, gerekse bakan yardımcılarımız sürekli afet bölgesinde yapılması gereken işlerle ilgili bilgileri aktarıyorlar. Buradaki çalışmaları birebir takip ediyorlar. Sayın bakanımızı davet ettik, inşallah önümüzdeki günlerde Bozkurt başta olmak üzere afetten etkilenen bölgeleri ziyaret edecekler. Kendilerini bekliyoruz ilimize bekliyoruz. Bu süreçle vatandaşlarımızın bizlere sormuş olduğu sorular var, inşallah bu sorularla ilgili de vatandaşlarımız birinci ağızdan istek ve taleplerine cevap alabilecekler, hatta önerilerini de sunabilecekler. Bunun dışında bilgi edinmeleriyle ilgili isteklerini de yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

YENİ TOKİ EVLERİ EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK

Ünlü; “TOKİ Örencik 2. etapta geniş bir arsa yapısına sahibiz. TOKİ ile ilgili çalışmalarımız orada da hızlı bir şekilde devam edecek. Birinci etap çalışmalarımız bitti, vatandaşlarımız oturdular, ikametlerini aldırmaya başladılar. Yeni TOKİ evleri de en kısa zamanda tamamlanarak hak sahiplerine sunulacak. Bu konudaki çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Millet Bahçesi ile Atıksu Arıtma Tesisinin de yapım işlerinin tamamlanarak hizmete alınacağını kaydeden İl Başkanı Doğan Ünlü, şöyle konuştu; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Kastamonu’nun merakla beklediği ilçelerimizdeki yatırımlar devam ediyor. Kuzeykent Mahallemizde Millet Bahçemizin yapımı sürüyor, inşallah yakın süreçte tamamlanacak. Bir taraftan AK Parti döneminde başlayan, projesi tamamlanan, akabinde de ihalesi tamamlanan bir projemiz daha var. Önemli olan Kentsel Atıksu Arıtma Tesisi projemiz. Bu projemizde de son aşamaya geldik. Bu konuda da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğümüze ayrıca teşekkür ediyoruz. Millet Bahçesi ve Atıksu Arıtma Tesisi projelerini yakın zamanda tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacaktır. Kastamonu’muza hayırlı uğurlu olsun.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER