Bağımlılıkla mücadele sürüyor

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında dün gerçekleştirildi.

 Bağımlılıkla mücadele sürüyor
banner72

 

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında dün gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Özlem Arslan Küçük, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Atalan, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz,  İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran ve konu ile ilgili kamu kurum yetkilileri katıldı.
Bir önceki toplantıda alınan kararlarının gözden geçirilmesi ile başlayan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Karadeniz; İdari olarak yapabilecek konuların üzerinde hassasiyetle durulacağını ifade etti.

2019/2 Sayılı Cumhurbaşkanı Genelgesi ve yeni kurulan Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu, Bağımlılık ile Mücadele Kurulu Çalışma Usul ve Esaslarında yapılan yeni düzenlemeler hakkında kurula bilgi verilmesi ile başlayan toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan, bağımlılık ile mücadele çalışmaları hakkında, kurula bilgi verilmesi, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Özelsin, Özenme” isimli projenin ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Türkiye Anneler Derneğinin ortaklaşa yürüttükleri, “Çocuklarımız Geleceğimizdir. Çocuklarımıza Sahip Çıkıyoruz” projesi hakkında kurula sunum yapıldı. Kastamonu Yeşilay Şubesi ise yapılan faaliyetler hakkında kurula bilgi verildi ve 2019- 2020 eğitim öğretim dönemi, okul ve çevresindeki madde kullanımı ve satışının önlenmesine yönelik tedbirlerin gözden geçirilmesi hususlarında kurula sunum yapılması ve bu konuların görüşülmesi ile fikir alış verişlerinde bulunuldu.

Toplantının sonunda konuşan Vali Yaşar Karadeniz; “Çalışmalarımız ili bir bütün olarak ele alan ve hedef kitleleri belirleyerek bütün bir stratejinin parçası olan alt projeler üretmek olmalı. O projeler biri birini tamamlayarak sonuca hizmet etmeli. Bu konuda Sağlık Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bana göre bu konu üzerinde durması gereken iki tane kurum onların asli görevi bu. Bu konuda da mutlaka çalışmalar yapılsın. Vermiş olduğunuz katkılardan olayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER