Bağcılar’a Kastamonulu başkan

Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu ilçesi olan Bağcılar’ın yeni belediye başkanı Kastamonulu İnşaat Yüksek Mühendisi Abdullah Özdemir oldu.

Bağcılar’a Kastamonulu başkan
banner72

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibi ile Bağcılar Belediye Başkan Adayı gösterilen Özdemir, dün Bağcılar Belediyesinde toplanan meclis üyelerinin oylarıyla resmen başkan seçildi. Kullanılan 43 oyun 37’sini alan Özdemir, yeni başkan oldu.

Bağcılar’da 15 yıldır belediye başkanlığı görevini sürdüren Lokman Çağırıcı’nın sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinin ardından yerine İnebolulu doğumlu İnşaat Yüksek Mühendisi Abdullah Özdemir seçildi.

2007-2014 AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları İlçe Başkanı olarak görev yapan 39 yaşındaki Özdemir, AK Parti Bağcılar ve İBB Meclis Üyeliği, İBB Ulaşım ve Trafik Komisyon Başkanlığı görevini sürdürüyordu. İstanbul’da 29 bin 99 kişi ile Kastamonuluların nüfus yoğunluğunu oluşturduğu Bağcılar, Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu ilçesi sıralamasında yer alıyor.

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

1983 İnebolu doğumlu olan Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünü ve İstanbul Kültür Üniversitesinde de Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

Siyasete 2006 yılında AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kollarında başladı. 11 Kasım 2007 tarihinde 2. Olağan ve 14 Ağustos 2011 tarihinde 3. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi. Bu süre içerisinde Amerika / Washington'da bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve dünya siyaseti üzerine eğitim aldı ve halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubunda görev alıyor.

Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013'te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. İnşaat sektöründe proje, yapı denetim, inşaat malzemeleri satışı, mobilya ve müteahhitlik hizmetleri veren şirketleri bulunuyor. Evli ve 1 çocuk babası olan Özdemir, İngilizce biliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER