banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

AZMETTi VE BAŞARDI

Çatalzeytin ilçemizde yaşayan iki çocuk annesi Fatma Çetin, eşiyle çalıştırdığı pastanede ustanın ayrılmasının ardından imalathaneye geçip iş yerinin ayakta kalmasını sağladı.

29 Şubat 2016 Pazartesi 14:31
AZMETTi VE BAŞARDI
 
Çatalzeytin ilçemizde yaşayan iki çocuk annesi Fatma Çetin, eşiyle çalıştırdığı pastanede ustanın ayrılmasının ardından imalathaneye geçip iş yerinin ayakta kalmasını sağladı.
Çetin, daha önce eşinin kahvehane olarak işlettiği iş yerini pastaneye dönüştürmesiyle iş hayatına başladı. İş yerinde hem patronluk hem tezgahtarlık yapan Çetin, boş zamanlarını da satışını yaptığı ürünlerin imalathanesinde değerlendirdi.
Bir süre sonra izne ayrılan pasta ustasının geri dönmemesi üzerine iş yerinde üretim durdu. Üç ailenin geçimini sağlayan pastaneyi eski günlerdeki hareketliliğine kavuşturmak isteyen Fatma Çetin, imalathanenin başına geçti. Kısa sürede kendini geliştiren Çetin, satışların yeniden artmasını sağlayarak ürünleriyle fark yarattı.
Çetin, yaptığı açıklamada, yaptığı açma, börek, kuru ve yaş pasta ürünlerle müşterilerinin damak zevkine hitap etmeyi başardığını, bunun mutluluğunu yaşadığını söyledi.Her sabah gün doğmadan imalathanedeki hazırlıklarını tamamlayarak işe koyulduğunu dile getiren Çetin, şöyle dedi: “Sabaha karşı eşim Fikret Çetin ile iş yerimizin kapısını açıyoruz. Ben üretime başlıyorum, eşim de dükkanın işleriyle ilgileniyor. İlçede günlük yaşam başlayana kadar açma, poğaça, simit ve börek çeşitlerini tezgaha yerleştiriyorum. Öğle saatlerine kadar bu ürünlerin satışını gerçekleştirip, yaş ve kuru pasta gibi ürünlerin yapımı için yeniden üretime geçiyorum. Müşterilerimize en iyi şekilde lezzetli ürünleri ulaştırmanın huzuruyla işlerimizi titizlikle sürdürüyoruz.”
Pastanenin imalat kısmında 3 yıldır severek çalıştığını aktaran  Çetin, yoğun iş temposunun yanında her gün kendisini bekleyen ev işlerinin kendisini zorladığını, ailesinin sorumluluğunun verdiği güçle bu sıkıntıyı aştığını vurguladı.

“EŞİMİN GİRİŞİMCİLİĞİ SAYESİNDE ZOR GÜNLERİ ATLATTIK”

Fikret Çetin de yıllardır ilçede kahvehane işlettiğini, daha sonra yeni bir sektöre atılma ihtiyacı hissettiğini belirtti.
Ailesiyle pastane açma kararı aldıklarını dile getiren Çetin, "Yaklaşık 4 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. Ustamızın işi bırakmasıyla bir dönem boşluğa düştük fakat eşimin girişimciliği sayesinde zor günleri atlattık. Sabah gün doğmadan iş yerimizi açıp çalışmaya başlıyoruz. Özellikle yaz döneminde işlerin artmasıyla çoğu zaman eve zor gidiyoruz. Her şeye rağmen mutluyuz, Üretime kadın eli değmesi, müşterilerimizin iş yerimize bakışını da değiştirdi. Eşim, iş yerimizin her şeyi oldu" değerlendirmesinde bulundu. 
Semih Yüksel/Abana
Anahtar Kelimeler: AZMETTi VE BAŞARDI

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV