‘Azdavay’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız’

‘Azdavay’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız’
banner72

BAŞKAN CİVELEK; “HEDEFİMİZ DOĞA TURİZMİNDE MARKA ŞEHİR OLMAK”

‘Azdavay’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız’

Azdavay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Tanıtım ve Kültür Merkezi, ilçeyi ziyaret eden misafirlerin yöresel ürünleri kolaylıkla temin edebilecekleri yöresel mimarinin bir minyatürü olarak ilçe merkezinde hizmete açıldı.

Azdavay Belediyesi tarafından ihale edilen ve Yazıcı ailesinin işletmeciliğini yapacağı tanıtım merkezinde hem coğrafi işaretli Azdavay yöresel giysisini taşıyan bayan işletmeci, ilçenin zengin kültürünün tanıtılmasına vesile olacak, hem de ilçeye ve ilimize özgü birçok hediyelik eşya ve yöresel ürünü ziyaretçilerle buluşturacak.

Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası, Suğla Yaylası, Aşıklar Köprüsü, Seyir Terası, Mesire Yeri ve Rekreasyon Alanı Atlı Turizm Merkezi, Samanlık Cafe Mesire Yeri, Yanıkali Konağı gibi Azdavay’ın turistik yerlerini ziyaret eden turistlerin ilçeden ayrılmadan önce mutlaka uğrayacağı ve sevdiklerine hediyelik eşyalar alabilecekleri Azdavay Doğadan, yerli ve yabancı turistlerin hizmetinde.

Doğa turizminde son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan ve potansiyeliyle dikkat çeken Azdavay'da Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, işletmenin açılış töreninde yaptığı açıklamada;  “Azdavay halkımız asla unutmasın, bu güzel ilçemizi kararlı adımlarla hak ettiği noktaya taşıyacağız. Başta doğa turizmi olmak üzere potansiyelimizin tamamını kullanarak gerek ilçenin gerekse de ilçe halkının kalkınması için elimizden geleni yapacağız. Bizim hedefimiz, 'doğa turizminde marka şehir' olmak. Bundan sonra da bütün gayretimiz bunun için olacak” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER