AYRIM GÖZETMEYECEĞİZ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, derneğin genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, derneğin genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Genel Merkezi'nin 17. Olağan Genel Kurulu'nda “Güçlü Şubeler, Güçlü Genel Merkez” sloganıyla genel başkanlığa aday olduğunu duyuran Şube Başkanı Berat Satıoğlu, genel kurul öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Dernek binasında yapılan toplantıda, Kastamonu’da olduğu gibi Türkiye genelinde de başarı çıtasını yakalamayı istediğini belirten Satıoğlu, “Bizim hedefimiz, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını gelecek nesillere aktarmaktır” ifadesini kullandı.

SATIOĞLU: “AMACIMIZ  ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINI GELECEK NESİLLERE AKTARMAK”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, dernek temsilciliğiyle başlayıp sırasıyla kurucu dernek başkanlığı, 3 dönem Şube Başkanlığı yaptığını dile getirerek, şimdi de genel başkanlığa aday olduğunu ifade etti. Bu süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür eden Berat Satıoğlu, “Kastamonu’da Türkiye’ye örnek olacak bir birlikteliği yakaladık. Türkiye’nin her yerinde de burada yaptığımız çalışmalar, örnek olarak gösteriliyor. Bu bilgi birikimimizle, tecrübelerimizle, deneyimlerimizle, Milli Mücadele’de,Çanakkale’de en çok şehidi vermiş olan Kastamonu’muzdan, gazi sıfatımızla Türkiye’nin 46 ilinde temsil edilen, 39 temsilciliği olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin Genel Başkanlığı’na adaylığımızı açıklamıştık. 46 Şubemizi hemen hemen dolaştık. Gittiğimiz yerlerde mümkün olduğunca Muharip Gaziler Derneği’ni de ziyaret etmeye gayret gösterdik. Çıktığımız bu yolda esas amacımız derneğimizin de vizyonu olan şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını gelecek nesillere aktarmak.Hedefimiz bu derneğe ekibimizle birlikte daha da güç katmak ve güçlü şubeler ile güçlü genel merkezi oluşturmak. İnşallah önümüzdeki süreçte 28 ağustosta yapılacak, genel merkez genel kurulunda delegenin teveccühü ve sizlerin duasıyla bu görev eğer bize nasip olursa, Kastamonu’da birlik ve beraberlik içerisinde şehit analarımızın ve babalarımızın duaları gazilerimizin desteği ile nasıl aldığımız yerden belli bir noktaya getirdiysek, inşallah Türkiye genelinde de Kastamonu’da olduğu gibi bu çıtayı bu başarıyı yakalamak istiyoruz. Allah bizi çıktığımız bu yolda şehit ve gazi ailelerimize mahcup etmesin" dedi.

“ÖRNEK ÇALIŞMALARIMIZI TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YANSITACAĞIZ”

Şube Başkanı Satıoğlu, tüm çalışmaları yaptıklarını ve bundan sonra da Allah’a tevekkül ettiklerini belirterek; “Genel Merkez Genel Kurulu bu camianın en üst kurulu. Bizim öncelikle yapmaya çalıştığımız şey birlik ve beraberliği sağlamak olacak. Birlik ve beraberliği sağlayamazsak başarı olmaz, bunun bilincindeyiz. Bu kadar kutlu, bu kadar sorumluluk isteyen ve bu kadar ağır yükü olan bir camianın genel başkanlığına ve genel merkez yönetimine talip olmanın bilincindeyiz.  Bu meselede kendim bu işe inanmasaydım bu yola çıkmazdım. Ekibimizle birlikte güçlü şubeler güçlü genel merkezi kuracağız. Gazi, şehit anası, şehit babası ayrımı gözetmeyeceğiz. 5434 sayılı kanuna tabi olan var, 3713 sayılı kanuna tabi olan var, 1005 sayılı kanuna tabi olan var, kartlar bile ayrı ayrı.  Önümüzdeki süreçte şehit ve gazi tanımını yaptıktan sonra, bunların hiçbirini ayrı tutmadan her birini tek pota içerisinde değerlendireceğiz. İlk çalışmamız bunlar olacak. Özellikle şehit annelerimiz ve babalarımızın maaşlarını çözüme kavuşturacağız. Biz hep sizlerin gönüllerine girmeye talip olmuştuk ve bugün onu görüyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Ben burada yaptığım tüm çalışmalarda gazi sıfatımla sizlere yaptığım hizmetimde hakkımı helal ediyorum, sizler de haklarınızı helal edin. Bu görev bize nasip olmazsa buradan ayrılmayacağız yine Kastamonu’da devam edeceğiz. Görev nasip olursa birlik ve beraberlik içerisinde daha da güçlü bir şekilde sizlerle birlikte örnek çalışmaları Türkiye’nin her yerine yansıtacağız. Sizlerden istirhamım bu süreçte bizlerden dualarınızı eksik etmeyin. Liyakatli meseleyi bilen gazi arkadaşlarımızla şehit anne ve babalarımızla şehit eşlerimizle yapalım istiyoruz. Temsil kabiliyeti olan, dernek meselelerini bilen. Hassas teraziden geçirip gerçekten hizmet etmek isteyenleri genel merkezde değerlendirmek istiyoruz. Arkadaşlarımız hazır hemen hemen çatıyı da oluşturduk. Büyük STK’larla, İçişleri Bakanı’mızla, Cumhurbaşkanımızla görüştük. Bu noktada hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah ipi göğüsleyen taraf biz oluruz, Kastamonu olur. Bu işin kaybedeni olmaz. Bizler Genel Kurul’a aile toplantısı olarak bakıyoruz. Bu işin kazananı kaybedeni olmaz” diye konuştu.

MAHMUTOĞLU: “ANKARA'YA İYİ BİR BAŞKAN GELİYOR”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkan Vekili Hüseyin Mahmutoğlu ise şunları söyledi: “Berat beyin çıktığı yolda Genel Başkanlığı hayırlı olur. Şimdiden tebrik ederim. Biz muhrip Gaziler olarak devamlı arkasında ve destekçisiyiz. 10 yıla aşkın Berat Beyle birlikte çalıştık aynı çatı altında. Ne kadar tüzüklerimiz derneklerimiz ayrı da olsa Kastamonu’da birlik beraberliğimizi devamlı sürdürdük. Berat Bey’in genel başkan olacağına da inanıyorum. Buradaki birlik ve beraberliği Ankara’daki Genel Başkanlığı’nda da yürütür. Ankara’ya hayırlı olsun, iyi bir başkan geliyor"

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği genel Merkez Genel Kurulu, 28 Ağustos Cumartesi günü, Ankara’da Green Park Otel’de gerçekleştirilecek. Başkanlık yarışında mevcut Başkan Mustafa Işık ile Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu yarışacak. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2021, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER