Avukat Ahmet Yavuz, Baro Başkanlığı’na aday

Avukat Ahmet Yavuz, Saat Kulesi Kafe&Restoranda yaptığı açıklama ile Kastamonu Barosuna başkan adayı olduğunu söyledi. Avukat Yavuz, adaylığını açıklarken, “Önceliğimizin, hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı ve mesleğimizin itibarı olduğunu bir an dahi unutmadan, kararlılık ve cesaretle her zeminde haklarımızı ve hukukumuzu koruyacak tutumla Baromuzu temsil etmek” dedi.

 Avukat Ahmet Yavuz,  Baro Başkanlığı’na aday

 

 

Avukat Ahmet Yavuz, Saat Kulesi Kafe&Restoranda yaptığı açıklama ile Kastamonu Barosuna başkan adayı olduğunu söyledi. Avukat Yavuz, adaylığını açıklarken, “Önceliğimizin, hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı ve mesleğimizin itibarı olduğunu bir an dahi unutmadan, kararlılık ve cesaretle her zeminde haklarımızı ve hukukumuzu koruyacak tutumla Baromuzu temsil etmek” dedi.

Temsilde ve yönetimde şeffaflık ve katılımcılığı ön planda tutmayı hedeflediğini söyleyen Avukat Ahmet Yavuz, şunları belirtti: “Mesleğimizi layık olduğu düzeye eriştirebilme ve hukukun üstünlüğü için kararlılıkla mücadele etme sorumluluğuyla 100 yıllık tarihe sahip Baromuzun 37. Genel Kurulunda göreve talip olduk. Meslektaşlarımızın teveccüh gösterip bizlere bu onurlu görevi ifa etme sorumluluğu vermeleri halinde aşağıda belirttiğimiz çalışma metodu ve anlayışı ile meslek ahlakına ve mesleğin saygınlığına uygun biçimde Baromuzu ve siz değerli meslektaşlarımızı temsil etmeye talip olduğumuzu saygıyla belirtiriz. Önceliğimizin, hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı ve mesleğimizin itibarı olduğunu bir an dahi unutmadan, kararlılık ve cesaretle her zeminde haklarımızı ve hukukumuzu koruyacak tutumla Baromuzu temsil etmek.”

“GENÇ AVUKLATLAR KURULU ACİLEN OLUŞTURULACAKTIR”

Avukat Yavuz, başkan seçilmesi halinde nasıl çalışacağını da açıklayarak; “3 ayda bir baromuzun gelirleri ve yapılan tüm harcamalar detaylı bir şekilde, ilan panosunda ve sosyal medya bilgilendirme grubunda tüm meslektaşlarımızın denetimine ve bilgisine sunulacaktır. Otomatik Ceza Muhakemesi Ataması (OCAS) görevlendirmeleri ve adli yardım görevlendirmelerinin adaletli bir şekilde yapılıp yapılmadığı ve görevli meslektaşlarımızın adaletli bir sıralama gözetilerek görevlendirmeye tabi tutulmaları hassasiyetle takip edilecektir. 3’er aylık periyotlar halinde tüm meslektaşlarımızın davetli olacağı bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları düzenlenecektir. Meslekte 5 yılını doldurmamış olduğu için baro organlarında görev alamayan genç meslektaşlarımızdan oluşacak Genç Avukatlar Kurulu acilen oluşturulacaktır. Genç Avukatlar Kurulu bünyesinde kendilerinin belirleyecekleri temsilciler vasıtası ile gündeminde disiplin incelemesi olmayan yönetim kurulu toplantılarına katılarak görüş, eleştiri ve dileklerini paylaşabilecekleri katılımcı ve kucaklayıcı bir yönetim anlayışı içerisinde hareket edilecektir. Baromuza emek vermiş meslek büyüklerimiz ve eski baro başkanlarımızdan oluşacak Danışma Kurulu oluşturulacaktır. Danışma Kurlu, altı aylık periyotlarla toplantıya davet edilerek baro yönetim kurulunun çalışmaları hakkında görüş, eleştiri ve önerileri alınacak, kıdemli meslektaşlarımızın deneyimlerinden yararlanılarak mesleğimizin ilerlemesi için gerekli çalışmalar yürütülecektir.

“LOBİ FAALİYETLERİ TİTİZLİK VE KARARLILIKLA YÜRÜTÜLECEKTİR”

Baromuzun iktisadi işletmesi bünyesinde gerekli yerlerden izinler alınarak ve fizibilite çalışması yapılarak meslektaşlarımızın küçük çocuklarının ihtiyacını karşılayacak bir kreş açmak için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Özellikle genç meslektaşlarımızın finansman ihtiyaçlarını karşılama ve bir nebze de olsa ekonomik manada rahatlamalarını sağlamak için ucuz krediye ulaşım noktasında kamu ve özel bankaları nezdinde gerekli girişimler Baro tüzel kişiliği de ortaya konularak yapılacaktır. Gene özellikle genç meslektaşlarımızın gelir dengesini bir standarda ulaştırmak adına noterlerde olduğu gibi havuz sistemi oluşturulması için gerek Adalet Bakanlığı ve gerekse Türkiye Barolar Birliği nezdinde gerekli lobi faaliyetleri titizlik ve kararlılıkla yürütülecektir” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER