AVRUPA BiZiM ADIMIZI, DAHA ÇOK DUYACAK

EHF Kupası’na galibiyetle başlayan Kastamonu Belediyesi GSK’da Antrenör Hakan Günal, gruptan çıkmak istediklerini ve adım adım finale kadar yükselmeyi istediklerini vurguladı.

AVRUPA BiZiM ADIMIZI, DAHA ÇOK DUYACAK

 

Cumartesi günü VıborgHK’yı mağlup ederek, EHF Kupası’nda gruplara müthiş bir başlangıç yapan Kastamonu Belediyesi GSK’da Antrenör Hakan Günal, Danimarka macerası ve EHF Kupası’ndaki hedeflerini değerlendirdi. Başarılı teknik adam, Avrupa’da Belediyespor’un adını daha çok duyuracaklarını vurguladı. Günal şöyle konuştu. “EHF Kupası’nda bulunduğumuz gruptan çıkmak istiyoruz. Bunun içinde dışarıdaki maçlarımızı da kazanmak zorundayız. Adım adım ilerleyerek, önce çeyrek final, yarı final ve olursa final oynamak istiyoruz. Takım olarak güzel bir hava yakaladık. Vıborg maçına gelecek olursak, karşılaşmadan önce mücadeleye iyi hazırlandık. Rakibi iyi analiz ettik ve arkadaşlarımıza rakibimizi iyi anlattık. Mücadele içinde de rakibimizden üstün olan taraf bizdik. Sporcu arkadaşlarım çok iyi bir performans ortaya koydu. Bu galibiyeti beklemiyorduk desem yalan olur.”

VİSTAL MAÇINA ODAKLANDIK

“Vıborg maçı artık geride kaldı. Pazar günü evimizde Polonya temsilcisi VistalGdynia ile oynayacağımız maça odaklandık. Bu maçta seyircimizin desteğini arkamıza alarak mücadele edeceğiz. Seyircimiz tribünleri doldurunca biz takım olarak performansımızı arttırıyoruz. Kastamonu’nun adı kadın hentbolunda artık tüm Avrupa tarafından biliniyor. Danimarka’da teknik toplantı sırasında, takımımızın geçmişini bilmediklerini söylemişler ama sanırım artık biliyorlardır.”

KASTAMONU BİZE DESTEK OLMALI

“Grupta bizi favori olarak görmüyorlar. Bende kendimce böyle görmemelerini istiyorum. Bizle oynayana kadar gücümüzü bilmesinler. Grup’ta Norveç ekibi ByasenHandball ile Polonya ekibi VistalGdynia’yı favori olarak görüyorlar. Pazar günü seyircimizle bütünleşerek, Polonya temsilcisini yenmek ve hentbol kamuoyuna gerçek favorinin kim olduğunu göstermek istiyoruz. Kastamonu’da halen başarımızı bilmeyen, hangi konumda olduğumuzu görmeyen insanlar olabilir, bizim başarımız arttıkça onlarda tribüne gelecek. Hatta tribünlerde boş yer kalmadığından, salonun dışı bile kalabalık olacak. Takım olarak doğru yoldayız. Avrupa’da gideceğimiz yere kadar gideceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER