Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan Kastamonu çıkarması 24 BÜYÜKELÇİ KASTAMONU’YA GELİYOR

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu’nun 12-13 Ekim tarihlerinde ilimize yapacağı ziyaretin detayları belli olmaya başladı. Heyette çeşitli ülkelere mensup 24 Büyükelçinin yer alması bekleniyor.

 Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan Kastamonu çıkarması 24 BÜYÜKELÇİ  KASTAMONU’YA GELİYOR
banner72

 

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu’nun 12-13 Ekim tarihlerinde ilimize yapacağı ziyaretin detayları belli olmaya başladı. Heyette çeşitli ülkelere mensup 24 Büyükelçinin yer alması bekleniyor.

Dış İşleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tosyalı hemşehrimiz Faruk Kaymakcı’nın başkanlık edeceği heyet 12-13 Ekim tarihlerinde ilimizde olacak. Heyet 12 Ekim Cumartesi günü Tosya ilçemizde bu yıl 22.’si düzenlenecek ‘Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali’ açılışına katılıp Tosya Bıçkıcılar Çarşısı gezisinin ardından saat 15.00’da Kastamonu merkeze gelecek.

Saat 15.45’te Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’i ziyaret edecek olan heyet saat 16.45’te de Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret edecek. Aynı gün AB destekli projeleri inceleyecek olan heyete akşam saat 19.30’da Kurşunlu Han Otel’de Kastamonu sunumu yapılacak.

Heyetin 13 Ekim Pazar günkü Kastamonu ziyareti de belli oldu. Heyet saat 10.45’te Azdavay ilçemizde Cam Teras’ı, saat 13.30’da Pınarbaşı ilçemizde Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesi’ni gezecek. Azdavay ve Pınarbaşı gezilerinin ardından tekrar Kastamonu’ya dönecek olan AB Türkiye Delegasyonu, Etnografya Müzesi ile Mimar Vedat Tek Kültür Merkezi gezisinin ardından Ankara’ya dönecek.

24 BÜYÜKELÇİ KASTAMONU’DA OLACAK

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, 12-13 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan ‘22. Uluslararası Kültür ve Pirinç Festivali’ne ilişkin açıklamalarda bulunmak üzere dün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Dışişleri Bakan Yardımcısı Tosyalı hemşehrimiz Faruk Kaymakcı’nın festival programına katılacağını söyleyen Başkan Kavaklıgil, çeşitli ülkelere mensup 24 Büyükelçinin de Tosya ve Kastamonu’ya geleceğini açıkladı. Gelen Büyükelçilere Tosya’nın güzellikleri ve kültürünü tanıtacaklarını ve yine çeşitli organizasyonlarla 4 saat boyunca Tosya’da ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Kavaklıgil, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’ya da teşekkür ederek, “24 Büyükelçinin Tosya’ya gelmesinde büyük emeği olan Tosyalı hemşehrimiz Faruk Kaymakcı’ya da çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah memleketimizin tanıtımı noktasında büyük katkı sağlayacak” dedi. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER