Avcılar göreve hazır!

Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yılmaz, ülkemizin birçok yerinde devam eden orman yangınları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Avcılar göreve hazır!

Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yılmaz, ülkemizin birçok yerinde devam eden orman yangınları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ülkemizin özellikle güney bölgesinde yaşanan orman yangınları nedeniyle üzüntü içerisinde olduklarını belirten Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yılmaz, avcılar camiası olarak doğanın ve ormanların en çok kıymetini bilen toplum kuruluşlarından olduklarını kaydetti.

Orman yangınlarının yaban hayatına büyük zararlar verdiğini ifade eden Yılmaz, “Tüm bu felaketler bizleri derinden etkilemektedir. Bu yaşanan felaket sürecinde av ve yaban hayatına katkı anlamında, koruma, kollama yeniden üretme gibi tüm konularda camia olarak verilecek tüm görevlere hazırız. Bizler bu güzelim doğaya atalarımızdan kalan miras değil, çocuklarımızın bizlere bir emaneti olarak bakıyoruz. Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü olarak tüm üyelerimizle birlikte Kastamonu doğası/ormanları başta olmak üzere ülkemizin her tarafında bu mirası koruma adına devletimizin emrinde, milletimizin hizmetindeyiz” dedi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER