Atlı Terapi Projesi devam ediyor

Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nöbetçi Ekip Kaliteli Yaşam Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilen Doğada Atlı Terapi Projesi, haftada bir gün şeklinde Emirbey Atlı Turizm Çiftliği'nde devam ediyor.

Atlı Terapi Projesi devam ediyor
banner72

Doğada Atlı Terapi Projesi, hem özel bireylere özgüven kazandırıyor, hem de kişisel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlıyor. Aynı zamanda özel bireylerin aileleri de çocuklarıyla birlikte keyifli ve kaliteli zaman geçiriyor.

2021 Eylül ayı sonunda açılışı yapılan özel bireylere yönelik hazırlanan Doğada Atlı Terapi Projesi kapsamında devam eden terapilerle özel birey gençler ve çocuklarda gelişim gözleniyor.

Özel bireyler için oldukça yararlı bir proje olduğunu belirten Kastamonu Özel Bireyler Derneği Başkanı Huriye Boyraz; “Bu projeyi oldukça önemsiyoruz. Bu atlı terapi kapsamında çocuklarımız at üzerinde dengesini sağlayarak hayatlarındaki diğer hareketlerinde ve okul başarısını olumlu yönde etkiliyor. Dengelerini sağlarken, hayatlarındaki diğer faaliyetlerinde bu başarıyı gösterebiliyorlar. Çocuklarımız üzerindeki bu terapinin olumlu etkilerini gözlemliyoruz. Hayvanlarla iç içe olmaları da korkularını yenmelerini sağlıyor. Bunu kendi çocuğumda da farkettim. Kedilerle de köpeklerle de arası düzeldi öncesinde daha çok korkardı. Bugün havanın da açık ve sıcak olması çok güzel oldu. Ancak biz bu terapimize kışın da devam ettik. Ekim ayından beri devam ettiğimiz bir proje.”

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü için çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini de belirten Boyraz; “Yarın ve Cumartesi günü etkinliklerimiz olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün de katılımıyla off-road arabalarıyla gezi düzenlenecek. Cumartesi günü de TOSSFED Temsilcisi Lütfiye Hanımın öncülüğünde Merkez Spor Salonu’nda program düzenlenecek” dedi. Atlı terapinin ardından özel bireyler ve aileleri mangal yakarak, piknik yaptı. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER