'Atamıza hakaretin peşini bırakmayacağız!'

Eğitim-İş Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Ayasofya Camii’ndeki Atatürk’e hakaret olayı ile ilgili tepki gösterdi

'Atamıza hakaretin peşini bırakmayacağız!'

Eğitim-İş Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Ayasofya Camii’ndeki Atatürk’e hakaret olayı ile ilgili tepki gösterdi.

Ayasofya’nın nankör sözlerle kirletildiğini savunan Şube Başkanı Bal, Türk halkının Atatürk’e hakarete her mecradan tepki gösterdiğini söyledi. Ayasofya Camii’nde gerçekleşen olayın ana karakteri İmam Mustafa Demirkan’a tepki gösteren Bal, “Daha zalim ve kafir kim olabilir’ sözüne gerçekten bir yanıt arıyorsan, kafanı senin Ata'ya hakaretlerini kuzu kuzu dinleyenlerden çevirip aynaya bakabilirsin” dedi.

“BİR BAŞKA İMAM, AYNI NANKÖRLÜĞÜ SÜRDÜRMÜŞTÜR”

Ayasofya'nın yine ve yeniden nankör sözlerle kirletildiğini savunan Ahmet Tevfik Bak, “Camiye çevrildiği gün Diyanet İşleri Başkanı'nın büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmasının ardından bu kez bir başka imam, onun açtığı yoldan gitmiş ve aynı nankörlüğü sürdürmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Ayasofya'daki 29 Mayıs'taki hafızlık konulu programda Mustafa Demirkan adlı imamın ülkemizin kurucusu Atatürk'e lanet okuması toplumda adeta infial yaratmıştır. Utanmaz imam, ‘Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir...’ diyerek içindeki Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını kusmuş, buna da dini alet etmiştir. Bu cüretkarlıktan daha acı olan ise devletin başında bulunan Cumhurbaşkanı'nın küfürden farksız bu sözleri huşu içinde dinlemesidir” dedi.

“BİR ZALİM ARIYORSAN ONA DİL UZATAN ALÇAKLARA BAKABİLİRSİN!”

Türk halkının Atatürk’e hakarete her mecradan tepki gösterdiğini söyleyen Şube Başkanı Bal, “Atatürk'ün aziz hatırasının ve Cumhuriyet'in her zaman koruyucusu olan Eğitim-İş olarak, elbet bize de iş düşmüştür. Öncelikle hadsiz imamın ‘daha zalim ve daha kafir kim olabilir’ ifadesini bir soru kabul ederek cevap verelim: Bir zalim arıyorsan bu toprakları düşman zulmünden kurtaran büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk'e değil, onun hatırasına utanmazca saldıranlara bakabilirsin. Daha zalim arıyorsan, onun kurduğu ülkede, onun kurduğu Diyanet'ten para alırken ona dil uzatan alçaklara bakabilirsin. ‘Vakıf emanetine aykırı davranarak lanetlenen bir zalim’ görmek istiyorsan, onun halka açtığı ve dokunulmasın dediği Atatürk Orman Çiftliği'ne dahi göz dikenlere, O'nun toplum kalkınsın diye açtığı kurum ve fabrikaları özel sektöre peşkeş çekenlere, O'nun adına okul tabelalarında bile tahammül edemeyenlere bakabilirsin” diye konuştu.

“BU HADSİZLİĞİN PEŞİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIZ”

Ayasofya Camii’nde gerçekleşen olayın ana karakteri İmam Mustafa Demirkan’a tepki gösteren Bal, şu ifadeleri kullandı; “İmam Mustafa Demirkan, ‘Daha zalim ve kafir kim olabilir’ sorusuna gerçekten bir yanıt arıyorsan, kafanı senin Ata'ya hakaretlerini kuzu kuzu dinleyenlerden çevirip aynaya bakabilirsin. Yine de biz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izindeki eğitim neferlerinin oluşturduğu Eğitim-İş olarak, sana da sana bu hadsizlik için cesaret verenlere de sorduğun sorunun cevabına ulaşmanız için harekete geçtik. Bugün itibariyle hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, istediğin cevapları alana kadar sürecin takipçisi olacağımızı, bu hadsizliğin peşini asla bırakmayacağımızı ilan ediyoruz!” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER