banner29
26 Mart 2019 Salı

Aslen Kastamonulu olan ünlü sanatçı Serdar Ortaç EMEKLİ OLUNCA CİDE'YE YERLEŞİRİM

23. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali’nde ikinci gün sahne alan Cideli hemşehrimiz ünlü pop sanatçısı Serdar Ortaç konserinden önce Mehmet Eren ve Erdinç Yıldız'a konuştu.

10 Temmuz 2018 Salı 11:14
Aslen Kastamonulu olan ünlü sanatçı Serdar Ortaç EMEKLİ OLUNCA  CİDE'YE YERLEŞİRİM
 

23. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali’nde ikinci gün sahne alan Cideli hemşehrimiz ünlü pop sanatçısı Serdar Ortaç konserinden önce Mehmet Eren ve Erdinç Yıldız'a konuştu.

Yaklaşık 10 bin kişiye unutulmaz anlar yaşatan, konser sırasında ara ara şarkıları yarıda keserek hikayeler anlatan Ortaç, izleyenleri kahkahaya boğdu. 

Sonunda memleketinde olduğunu söyleyen Ortaç, şu açıklamayı yaptı: “Tamer Köseoğlu ve Belediye Başkanı Nejdet Demir sayesinde memleketimdeyim. Benim yolum çok düşüyordu bu taraflara. Zonguldak Ereğli'ye kadar geldim. Bir türlü kendi memleketime gelemedim. 48 yaşına geldim anca geldim. Kastamonu'ya uçakla geldim. Oradan arabayla buraya geldim. 130 kilometre bir yol. Şimdi oraya dümdüz yol yapacaklar. Bundan sonra Kastamonu-Cide arası çok kısalacak. Ömrümün orta yaşının ilerisinde memleketimi gördüm. Kastamonu-Cide İlyasbey'liyim. Çok mutluyum.”

“KEŞKE BABAM RAHMETLİ OLMADAN ÖNCE GELSEYDİM”

Babasının  kendisini bir defa Kastamonu'ya getirmek isteğini söyleyen Ortaç, “Babam İlyasbey Köyü’ne gidip gelirdi. Beni de getirmek isterdi. Babam 'Cide'yi, İlyasbey'i görmen lazım' derdi. Her gün konser yapıyorum gelemem demiştim. Sonunda babam rahmetli oldu. Ben kendi memleketime bugün geldim. Keşke daha önce gelseydim. Annem Urfalı, babam Kastamonulu. Annem hep kızıyor bana. Babanın memleketini söylüyorsun hep diye. Arada Urfalıyım da diyorum. Aslında tam bir Türk meleziyim. Urfa ve Kastamonu" diye konuştu.

“EMEKLİ OLUNCA CİDE'YE YERLEŞİRİM”

Daha önce Cide'ye gelerek askerlik yoklaması yaptırdığına dair dedikoduların olduğu sorusu üzerine Ortaç, şu cevabı verdi: “Daha önce memleketime hiç gelmedim. Kanuni Sultan Süleyman gibi tebdili kıyafet giyip gelmedim. Gelsem dürüstçe söylerim. Hatta bağıra bağıra söylerim. Bugüne kadar gelemediğim için kafama vuruyorum. Kastamonu çok güzel olmuş, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti. Dereyi çok güzel yapmışlar. Cide'yi gündüz gözü ile pazar günü gezeceğim. Ama köyüme gidemeyeceğim. Pazartesi günü konserim var. Ama emekliye ayrılınca burada kalırım artık. Anca böyle olur."

“EN BÜYÜK TANITIMI ATATÜRK YAPTI”

Kastamonu'nun tek eksiğinin tanıtım olduğu eleştirilerini değerlendiren Ortaç, şöyle konuştu: “Ben her yerde gururla Kastamonulu olduğumu söylüyorum. Kastamonu'yu en başta Atatürk tanıttı. Atatürk Şapka Devrimini Kastamonu'da yaptı. Yani en büyük tanıtımı Atam yaptı, sonra biz çocukları yapıyoruz."
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV