'Asla unutmayacağız'

Avukat Mehdi Keskin 'in sadece Kastamonu Barosu'na değil, Türk Hukukçuluğuna mal olmuş bir isim olduğuna vurgu yapan Başkan Özgür Demir , ''Mehdi Keskin, hayatının hemen hemen tamamını hukuk mesleğine adamış bir isim

'Asla unutmayacağız'

 

AVUKAT MEHDİ KESKİN'İN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPAN BARO BAŞKANI DEMİR:

'Asla unutmayacağız'

 

Avukat Mehdi Keskin 'in sadece Kastamonu Barosu'na değil, Türk Hukukçuluğuna mal olmuş bir isim olduğuna vurgu yapan Başkan Özgür Demir , ''Mehdi Keskin, hayatının hemen hemen tamamını hukuk mesleğine adamış bir isim. Manalı bir ölümle aramızdan ayrılan çok kıymetli Mehdi amcamızın bizleri derin bir üzüntüye sevk ettiğini söylemek zorundayım. 10 Nisan günü yapılacak genel kurulumuzda genel kurulun en onurlu görevini yerine getirmek üzere yolda olduğu sırada hayatını kaybeden Av.Mehdi Keskin’in mesleki faaliyeti yolunda vefat etmesini manalı bir ölüm olarak tanımlıyorum. Hayatını verdiği avukatlık mesleği ve baro görevi yolunda aramızdan ayrılan Mehdi amcamızı asla unutmayacağız. Şu düşüncedeyim ki hayattayken Mehdi Keskin’e 'Hangi anda ruhunuzu teslim etmek istersiniz?' sorusu sorulsaydı 'avukatlık mesleği için gittiğim yolda' yanıtını verirdi. Ve öyle de oldu'' dedi.

Avukat Keskin'e kendilerine kazandırdıklarıyla mesleklerini ifa etmeye devam edeceklerini kaydeden Baro Başkanı Demir, ''Ondan duyduklarımızdan, onun anılarından yararlanmayı sürdüreceğiz. Bu konuşmayı yapmak benim için son derece zor bir faaliyet. Ama ne yazık ki bu konuşmayı yapmak zorunda kaldım. Yaşadığımız bu büyük üzüntünün gencimiz yaşlımızla bizleri Mehdi amcamızın kıymetli hatırasına uygun bir meslek hayatı sürmeye tahvil olmasını canı gönülden diler; ailesine, tüm meslektaşlarıma ve hukuk camiasına başsağlığı dilerim'' diye kaydetti.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER