Müzik indir

26 Eylül 2020 Cumartesi

ASKER VE YENİ BİRLİK MÜJDESİ

Ağustos ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantıları öncesi gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, geçtiğimiz günlerde Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile birlikte gerçekleştirdikleri Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ziyaretinin ayrıntılarını açıkladı.

05 Ağustos 2020 Çarşamba 10:41
 ASKER VE YENİ  BİRLİK MÜJDESİ
 

Ağustos ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantıları öncesi gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, geçtiğimiz günlerde Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile birlikte gerçekleştirdikleri Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ziyaretinin ayrıntılarını açıkladı.

Naci Ağbal’dan Kastamonu İl Özel İdaresi ve Tıp Fakültesi morfoloji binası için ödenek, Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi içinde çalışmaların hızlandırılması talebinde bulunduklarını belirten Doğan Ünlü, başkanın bütün taleplere olumlu geri dönüşü olduğunun altını çizdi.

Gölköy Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda uzman erbaş eğitimine yeniden başlanacağını da ifade eden Ünlü, son dönemlerde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları içinde uyarılarda bulundu.

“MORFOLOJİ BİNASI İÇİN İLK ÖDENEK YAKINDA GELECEK”

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün açıklamaları şöyle; “Geçtiğimiz günlerde Strateji ve Bütçe Başkanlığını ziyarette bulunduk. Ziyaretimizin sebepleri, Özel İdaremize ek ödenek sağlanması yönünde bir talepte bulunduk. Sayın başkanımız olumlu dönüş yaptı. Bu ödenek geldiğinde ilçelerimize daha fazla hizmet edeceğiz. Bu bizim için çok önemliydi. Mevcut ödenek ve KÖYDES dışında gelecek ek bir kaynak talep ettik ve olumlu bir dönüş aldık. Tıp Fakültemiz için yapılacak morfoloji binası için ödenek talebinde bulunduk. İlk başta bulunduğumuz ödenek talebi için başkanımız talimat verdi ve ilk ödeneğimiz yakında gelecek. Yaklaşık 24 Milyon Liraya mal olacak. Bu 24 milyonun bir kısmı 2020’de, bir kısmı da 2021 yılında sağlanarak en geç 2021 yılı ilk yarısında morfoloji binamız bitmiş olacak. Öğrencilerimiz şuanda Ankara’da eğitim görüyor. Bu bina tamamlanana kadar yine üniversitemiz içerisinde farklı bir binada eğitime başlayacaklar. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’nde işlerin hızlandırılması için talepte bulunduk. Bu proje içinde başkanımız talimatını verdi. İnşallah bizim için önemli olan bu projede hızlanmış olacak.

“GÖLKÖY’DE UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ YAKINDA BAŞLAYACAK”

İlimizin bütün işlerinin takipçisiyiz. Gölköy Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda uzman erbaş eğitimine ara verilmişti. Yaptığımız son görüşmeler neticesinde Gököy’de kısa süre içerisinde uzman erbaş eğitimine de başlanacak. 2’nci bir birliğinde gelmesi yönünde çalışmalarımız sürüyor.

“ŞEHİRDE BÜTÜN KURUMLAR AKTİF OLARAK ÇALIŞMAK ZORUNDA”

Şehirde bütün kurumlar aktif olarak çalışmak zorunda. Siyasiler hızlı ve verimli çalışmak zorunda. İlimizin tüm kurum müdürleri ve amirleri de iyi bir çalışma ortaya koymak zorunda. Kurumlarla iyi bir şekilde motive olup ilimizi daha ileri taşımak zorundayız. Biz onların destekçisiyiz. Destek oluyoruz. Birlikte çalışma çağrısında bulunuyoruz. Birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmaları daha ileri taşıma çağrısında bulunuyoruz.

“EĞER KURALLARA UYMAZSAK KORONAVİRÜSE TESLİM OLURUZ”

Bayramda insanların köylerine ve memleketlerine geldiklerini gördük. Bu zaman zarfı içerisinde yapılan uyarılara, alınan tedbirlere riayet edilmediğini gördük. Buda bizi üzüyor. İlimizde ki vaka sayılarında son dönemlerde artış olduğunu görüyoruz. Sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına riayet etmeliyiz. Bu işin artık tamamen yönetimi halkımızda. İnsanlarımız ne kadar bilinçli olur, kurallara uyarsa koronavirüsle mücadelemiz o kadar etkili olur. Eğer bu kurallara uymazsak koronavirüse teslim oluruz. Bu süreçten sonra koronavirüsle canla başla mücadele etmek ve kurallara uymak zorundayız. İl dışından memleketine gelen veya ilimizi turizm amaçlı ziyaret eden vatandaşlarımız bizi mutlu ediyor. Diğer taraftan da sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralına riayet edilmediği için artan hasta sayılarımız da bizi tedirgin ediyor. Tabi ki ilimize gelecekler, ziyaret edecekler ama kurallara uymamız ve birbirimize zarar vermememiz gerekiyor.

“NÜFUS KAYITLARINIZI KASTAMONU’YA TAŞIYIN”

Son zamanlarda nüfuslarını 2’ye, 3’e katlayan ilçe ve köylerimiz oldu. Özellikle emekli vatandaşlarımızdan nüfusumuzun artması ve hizmetlerin artması için Kastamonu’da yaşayan vatandaşlarımızdan nüfus kayıtlarını buraya taşımalarını rica ediyoruz.

“UÇAKLARI KULLANIN”

Uçak doluluk oranlarımızda artmış durumda. İnşallah bu şekilde artmaya devam eder. Şuanda iyi bir hale geldik. Hemşerilerimizden uçakları kullanması konusunda destek istiyoruz.”

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV