Aşı yoksa oyun da yok

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu,tartışmaya yaratacak bir karar aldı

Aşı yoksa oyun da yok

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu,tartışmaya yaratacak bir karar aldı. Alınan karara göre artık iki doz aşısını yaptırmayan müşteriler,  iş yerlerine giriş yapamayacak. 130 bin esnaf için geçerli olan bu kararın gerekçesi olarak; kıraathane ve kahvehanelerin tekrar kapanmaya gücü kalmadığı olarak belirtildi.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, yaptığı değerlendirmede,  130 bin esnafın 16 Mart 2020'de kepenk kapattığını hatırlatarak, 16 aylık oyun yasağı boyunca maddi ve manevi olarak zor günlerde yaşadıklarını kaydetti.

1 Temmuz'da başlayan kontrollü normalleşme kapsamında korona virüs vaka sayılarında artış yaşandığını hatırlatan Ağaoğlu, Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnafımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır'' dedi.

KARAR YARINDAN İTİBAREN UYGULANACAK

Ağaoğlu, şu ifadelere yer verdi; ''Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda yarından itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz." (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER