Artışlar, hastaneye de yansıyor

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da vaka artışları sürerken; artışlar, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'ne de yansımaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda rakamlar, 40 hastaya kadar düşerken; dün itibariyle hastanedeki 6 Covid19 servisinde 71 hasta; iki yoğun bakımda ise 20 hasta tedavi görüyor

Artışlar, hastaneye de yansıyor
banner72

 

KEAH'TA 71 HASTA SERVİSTE, 20  HASTA YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ OLUYOR

Artışlar, hastaneye de yansıyor

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da vaka artışları sürerken; artışlar, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'ne de yansımaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda rakamlar, 40 hastaya kadar düşerken; dün itibariyle  hastanedeki 6 Covid19 servisinde 71 hasta; iki yoğun bakımda ise 20 hasta tedavi görüyor. Önümüzdeki günlerde ek servis ve yoğun bakım ünitelerinin açılması beklenirken; yaşanan vaka artışlarıyla birlikte Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nin doluluk oranı da artmaya başladı.

Mart ayının başında servislerde sadece 30 hasta bulunurken, aradan geçen 20 günlük süreçte; bu rakam yüzde 100'den de fazla artarak 71'e yükseldi. Hastanenin esnek düzeni sayesinde şuan 6 servis, 2 yoğun bakımla hizmet veriliyor fakat; artış bu seyirle devam ederse, ek servislerin açılmasına kesin gözüyle bakılıyor.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER