‘Artık mızrak çuvala sığmıyor’

CHP Parti Meclisi Üyesi, Karadeniz Masası Koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sürekli işçi alım kurasıyla, Türkiye ve Kastamonu’da işsizlik probleminin ulaştığı boyutun gözler önüne serildiğini söyledi.

‘Artık mızrak çuvala sığmıyor’
banner72

Baltacı, kuraya katılan 18 bin 748 vatandaşa ve kuraya katılma şansı olmayan işsizlerin her daim yanında olduklarını belirterek; “İktidarın bir avuç yandaşı önceleyen tercihlerinin bedelini, işsizlikle, yoksullukla, açlıkla ödemek zorunda kalan vatandaşlarımızla omuz omuza verip Türkiye’yi ve Kastamonu’yu içinde bulunduğu bu karanlıktan hep birlikte çıkaracağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın sürekli işçi alımı kapsamında Kastamonu için açtığı 9 farklı pozisyondaki toplam 85 kadro için, açılan kadronun 222 katı kadar müracaat olduğunu, toplamda 18 bin 833 kişinin kuraya girdiğine dikkat çeken Milletvekili Hasan Baltacı, şunları söyledi;“Bugün Türkiye’de ve Kastamonu’daki işsizlik ne yazık ki Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı rakamların çok çok üstündedir. ‘Türkiye’de hamdolsun pandemiden bu tarafa 2,5 milyon yeni istihdam yaratıldı. Dünyada işsizlik artarken, Türkiye’de işsizlik düşüyor, istihdam oranları artıyor’ diyenlerin yalan konuştuğu, Kastamonu’yu Türkiye’yi getirdikleri noktayı gizleme gayretinden başka düşünceleri olmadığı açıktır. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın sürekli işçi alımı kapsamında Kastamonu için 9 farklı pozisyonda açtığı 85 kadroya Kastamonu’da ikamet eden 18 bin 833 kişinin başvurmuş olması, açılan kadronun 222 katı müracaat olması bunun en net kanıtıdır.”

KASTAMONU’DA GÖRÜNMEZ KILINABİLECEK BOYUTLARI ÇOKTAN AŞMIŞTIR”

Kastamonu’nun teşvik bölgesi acilen değiştirilip ayakta durmakta zorlanan sanayi kuruluşlarına destek sağlandığı gibi yeni yatırımlar için Kastamonu cazip hale getirilerek istihdam alanları genişletilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Baltacı; “Kastamonu’da işsizlik, rakamlarla oynayarak, üstünü örtmeye çalışarak görünmez kılınabilecek boyutları çoktan aşmıştır. İktidar temsilcilerinin protokollerde fotoğraf vermek için harcadıkları mesaiden fedakârlık edip Kastamonu’nun bütüncül olarak ele alınması gereken işsizlik problemine zaman ayırmaları hem kendileri, hem de memleketimiz açısından isabet olacaktır. Kura neticesinde iş, ekmek sahibi olan hemşerilerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum. Günlerce kura sonucunu bekleyen, evine ekmek götürebileceği bir işi olsun isteyen ama hayal kırıklığı yaşayan 18 bin 748 vatandaşımızın, kuraya katılma şansı bile bulamayan binlerce işsizimizin her daim yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. İktidarın bir avuç yandaşı önceleyen tercihlerinin bedelini; işsizlikle, yoksullukla, açlıkla ödemek zorunda kalan vatandaşlarımızla omuz omuza verip Türkiye’yi ve Kastamonu’yu içinde bulunduğu bu karanlıktan hep birlikte çıkaracağız. Bunu başaracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER