Müzik indir

24 Ocak 2021 Pazar

Taziye ziyareti ortalığı karıştırdı

Artan vakalar, sıkı denetimi getiriyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı tüm valiliklere "Kovid-19 Denetimleri" konulu genelge gönderdi

27 Kasım 2020 Cuma 10:33
Artan vakalar, sıkı denetimi getiriyor
 

VAKALAR GÜN YÜZÜNE ÇIKARKEN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'DA SIKI  DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRECEK

Artan vakalar, sıkı denetimi getiriyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı tüm valiliklere "Kovid-19 Denetimleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada denetimlerde toplu ulaşım araçları tek tek durdurulacağı, HES kodu uygulaması, maske takma zorunluluğu ile hijyen/temizlik tedbirlerine bakılacağı belirtildi.

PAZAR YERİNDE BİR YÖNETİCİ OLACAK

Genelgeye göre, yerel yönetimler tarafından her bir pazar yeri için yönetici belirlenecek, bu yöneticiler valilik ve kaymakamlıklara bildirilecek. Pazar yeri yöneticisi covid-19 salgını kapsamında pazar yerlerinde alınması gereken tedbirlerden ve belirlenen kurallara uyulmasından sorumlu olacak.

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DENETİMLER YAPILACAK

Bugüne kadar vali/kaymakamların koordinasyonunda kamuoyunda görünürlüğü yüksek denetimlerim salgınla mücadeleye önemli katkıları olduğu ifade edilen genelgede 4 gün boyunca yürütülecek olan denetim ile ilgili; “26-27­28­29 Kasım 2020 tarihlerinde tüm il ve ilçelerde, vali ve kaymakamların koordinasyonunda; başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacak” denildi.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA HES KODU VE MASKE ZORUNLULUĞU

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede, toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimde toplu ulaşım araçları tek tek kontrol edileceği, özellikle yolcu kapasite sınırlaması, HES kodu ibrazı, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında gerekli hijyen/temizlik tedbirlerinin alınması hususlarına ağırlık verileceği kaydedildi.

AVM'LERDE KISITLAMALARA UYULMASI HUSUSUNA DİKKAT EDİLECEK

Genelgede, AVM’lere yönelik denetimlerde alışveriş merkezi içerisinde aynı anda bulunabilecek kişi sayısı ve çalışma saatleri kısıtlamalarına uyulması hususlarına ağırlık verileceği ve alışveriş merkezlerinin denetiminde daha önce illere gönderilen genelge kapsamında alışveriş merkezi klima ve filtreleme sistemlerinin bakımı ve filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı hususu özellikle denetleneceği aktarıldı. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV