Müzik indir

24 Ocak 2021 Pazar

Taziye ziyareti ortalığı karıştırdı

Araç Barajı'nda çalışmalar sürüyor

DEVLET Su İşleri (DSİ), son dönemde Kastamonu’da yaptığı baraj ve gölet yatırımlarının ardından bölgedeki tarımsal faaliyetlerin de gelişmesine önemli katkı sunmayı sürdürüyor. DSİ Kastamonu 23. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan Zonguldak, Karabük ve Kastamonu için hayati öneme sahip olan Araç Barajı’nda çalışmalar sürüyor

28 Kasım 2020 Cumartesi 10:55
Araç Barajı'nda çalışmalar sürüyor
 

DEVLET Su İşleri (DSİ), son dönemde Kastamonu’da yaptığı baraj ve gölet yatırımlarının ardından bölgedeki tarımsal faaliyetlerin de gelişmesine önemli katkı sunmayı sürdürüyor. DSİ Kastamonu 23. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan Zonguldak, Karabük ve Kastamonu için hayati öneme sahip olan Araç Barajı’nda çalışmalar sürüyor.

150 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Filyos Havzası’nın bir kolu olan Araç Nehri’nin üzerine yaklaşık 150 milyon liralık yatırımla başlanan barajın tamamlanmasıyla birlikte barajda depolanacak su ile Kastamonu’da 43 bin 590 dekar alanın sulanması, 156 bin 500 dekar ve 20 köy ile 1 ilin taşkından korunması ve 5 MW Kurulu güç ile 13,79 GWh/yıl enerji üretimi yapılması hedefleniyor. Baraj inşaatında çalışmalar sürüyor. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV