Anne ve 2 çocuğunu enkazdan Kastamonu UMKE ekibi çıkardı KASTAMONU UMKE EKİBİNDEN BÜYÜK KAHRAMANLIK

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında başlatılan arama kurtarma çalışmalarına katılan Kastamonu UMKE ekibi Bayraklı ilçesi Doğanlar apartmanında ki enkazdan Anne ve 2 çocuğunu sağ çıkardı.

Anne ve 2 çocuğunu enkazdan Kastamonu UMKE ekibi çıkardı  KASTAMONU UMKE EKİBİNDEN  BÜYÜK KAHRAMANLIK

 

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında başlatılan arama kurtarma çalışmalarına katılan Kastamonu UMKE ekibi Bayraklı ilçesi Doğanlar apartmanında ki enkazdan Anne ve 2 çocuğunu sağ çıkardı.

İzmir'deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazı altında kalan anne ile 2 çocuğuna, 23 saat sonra ulaşan ve onlarla enkaz altından ilk temas kuran UMKE ekibi, o an yaşadıkları mutluluk ve heyecanı anlattı.

Doğanlar Apartmanı'ndaki enkazda çalışmalarını sürdüren ekipler, enkazda ses tespit etmelerinin ardından 38 yaşındaki anne Seher Dereli Perinçek ve iki kızına ulaşmak için yoğun çaba sarf etti.

Enkaz altında küçük bir delik açarak anne ve çocuklarının bulunduğu alana 23 saatin ardından ulaşan ekipte olan Kastamonu-Tosya UMKE ekibinden İsmail Cem Boyacı gönüllü olarak enkaza girdi.

Önce anne Seher Dereli Perinçek'e ulaşan Boyacı, daha sonra iki kız kardeşe ulaşmayı başardı. Aile ile ilk temaslarını ve diyaloglarını anlatan Boyacı, enkazda yaklaşık 1,5 saat kaldığını fakat ailenin sesini duyduğu için unutla enkazları kaldırdığını anlattı.

“ÇOK MUTLU OLDUM VE DUYGULANDIM”

İlk olarak anneye ulaştığını vurgulayan Boyacı, "İlk olarak annenin eline ulaştım ve onu bulunduğu yerden çıkardım. Daha sonra tepe lambamı yaktığımda küçük kız çocuğunun gözlerini gördüm. Çok mutlu oldum ve duygulandım. Ağlayacak oldum fakat bir an önce onları oradan çıkarmamız gerekiyordu" dedi.

Küçük kız çocuğuna ulaştığındaki anın gözlerinin önünden hiç gitmediğini ifade eden Boyacı, "Onunla babasına ne kadar çok benzediğini konuştuk. Babası ile dışarıda tanışmıştık. Benimle konuştu ve o diyalogumuzu hiç unutmayacağım" diye konuştu.

ENKAZA GÖNÜLLÜ OLARAK GİRDİ

Kastamonudan gelen UMKE ekip sorumlusu Bilal Ödemiş ise enkaz altında açılan küçük deliğe vücudu küçük birisinin girmesi gerektiğini söylediler ve ekip arkadaşı Boyacı'nın gönüllü olarak girdiğini söyledi.

Arkadaşının 1,5 saat enkazda kaldığını vurgulayan Ödemiş, "İsmail dışarıya çıkarken anne ve çocuklarını çıkardığındaki mutluluğu ömrüm boyunca unutamayacağım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan diğer Kastamonu timleri de tamamen çöken binalardan biri olan 7 katlı Yağcıoğlu Apartmanı'nın enkaz alanındaki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Ekipler, ihtiyaca göre diğer ekiplerle koordineli bir şekilde büyük bir özveriyle bölgedeki arama kurtarma çalışmalarında yer alıyor. (aa)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER