'Andımızı tekrar okullarımızda okutacağız'

Kastamonu İYİ Parti İl Başkanlığı Nasrullah Meydanı’nda Andımız'ın yürürlükten kaldırılmasına tepki olarak Nasrullah Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi

'Andımızı tekrar okullarımızda okutacağız'

 

SİYAH ÖNLÜKLER GİYEREK, ANDIMIZIN KALDIRILMASINA TEPKİ GÖSTEREN İYİ PARTİ:

'Andımızı tekrar okullarımızda okutacağız'

Kastamonu İYİ Parti İl Başkanlığı Nasrullah Meydanı’nda Andımız'ın yürürlükten kaldırılmasına tepki olarak Nasrullah Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

 Siyah önlükler giyerek duruma dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanlığı, Nasrullah Meydanı’nda andımızı okudu. Devlet Madalyalarından Atatürk kabartmasının kaldırılmasına da tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın; “Türk Milletiyle, Türk Devletiyle, Türkiye Cumhuriyetiyle, Andımızla uğraşanları bilemem ama bizim atalarımız Türk’tü. Devlet madalyalarından Atatürk’ ün kaldırılması ne demektir? O madalyaların üzerindeki Atatürk resmi, Türkiye Cumhuriyetinin şanlı duruşunu, şehitlerimizi, gazilerimizi temsil etmektedir. Ama siz bundan da rahatsız oldunuz. Bu millette artık sizden rahatsız” ifadelerinde bulundu.

 “TÜRKLÜĞE BU KADAR ÖFKE VE KİN ANCAK TÜRK DÜŞMANLARINDA OLUR”

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın; “2013 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından demokratikleşme paketi sonrası çözüm süreci kapsamında 8 Ekimde yönetmelik değişimi ile yürürlükten kaldırıldı. Türk Eğitim-Sen tarafından dava açıldı. Danıştay 8’nci Dairesi tarafından 2018 yılında kaldırılamaz kararı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay’ın bu kararını temyiz etti, Danıştay Dava Daireleri Kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı itirazını kabul ederek okullardan öğrenci andımızın okunması yasaklandı. Bir ülke düşünün ki iktidar sahipleri okullarda öğrencilerin andımızı okumalarından rahatsız oluyor. Türklüğe bu kadar öfke ve kin ancak Türk düşmanlarında olur. Türk yurdunda Türk düşmanlığı yapan zihniyete ve destekçilerine yazıklar olsun. Andımız yasaklandı. Yasaklayanlar kimler? Mecliste andımızın okullarda yeniden okunması teklifine destek veremeyenler, Danıştay kararına tepki gösteriyor. Türk milletini sahipsiz mi sanıyorsunuz! Yüzyıllar önce Anadolu’yu yurt tutmuş, bu topraklarda zulmün yerine hakkı, hürriyeti ve adaleti getirmiş atalarımıza, kurtuluş mücadelesinde işgal altındaki yurdumuzu bizlere tekrar emanet eden şehit ve gazilerimize ve hatta bu vatana bir söz niteliğinde olan, çocuklarımıza vatan sevgisini aşılayan andımızdan rahatsız oldunuz. Olun, ama şunu bilin ki bizde artık sizden rahatsızız, bu millette artık sizden rahatsız” ifadelerini kullandı.

“AND OLSUN Kİ ANDIMIZI TEKRAR OKULLARIMIZDA OKUTACAĞIZ”

Türk Milletinin sinir uçlarıyla oynanmaz diyen Çıvgın; “Andımıza karşı olanlarla Anayasamızın ilk 4 maddesine karşı olanlar aynıdır.Bayrağımız, toprağımız, İstiklal Marşımız, Cumhuriyetimizle sorunu olanlarla ve bunlara sessiz kalanlarla asla işimiz olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır. Türk olmak bir şereftir. Bu topraklarda yaşayıp ta kendini Türk hissetmek şereftir. Türk Milletiyle, Türk Devletiyle, Türkiye Cumhuriyetiyle, Andımızla uğraşanları bilemem ama bizim atalarımız Türk’tü. Devlet madalyalarından Atatürk’ ün kaldırılması ne demektir? O madalyaların üzerindeki Atatürk resmi, Türkiye Cumhuriyetinin şanlı duruşunu, şehitlerimizi, gazilerimizi temsil etmektedir. Ama siz bundan da rahatsız oldunuz. Bu millette artık sizden rahatsız. İYİ Partililer olarak kurdu çakala boğdurursak, bize yazıklar olsun! Ant olsun ki andımızı tekrar okullarımızda okutacağız. Burada bizlerle beraber olan tüm Kastamonulu hemşerilerimize, dava arkadaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ederiz. Ne mutlu Türküm diyene!”diye konuştu.   (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER