Anadolu Hastanesi, 120 personeline seminer verdi

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi, personellerine yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenledi.

Anadolu Hastanesi, 120 personeline seminer verdi
banner72

9, 16 ve 23 Ekim tarihlerinde üç ayrı grup halinde, İletişim Uzmanı ve Gazeteci Ahmet Baysan tarafından Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Konferans Salonu’nda verilen seminere 120 personel katıldı.

Hizmet içi eğitim seminerlerinde kurumsal kimlik ve kalitenin öne çıkarılması maksadıyla hastane personeline; hasta memnuniyeti, hasta yakını-refakatçi ve ziyaretçi memnuniyeti, stres ve öfke kontrolü, hasta hakları, hasta mahremiyeti, iletişim becerileri, kurum içi ve çalışanlar arası iletişim, konularında bilgiler verildi. Konularla alakalı 45’er dakikalık iki ders halinde slaytlı sunum yaparak çalışanlara bilgiler veren Ahmet Baysan, çalışanların aldıkları bilgiler ile mutlu ve yeni bir heyecanla motive olduklarını belirtti.

“MEMNUNİYET, KURUMUN BAŞARISININ SEBEBİDİR”

Ahmet Baysan; “İletişim günümüzün en önemli konusudur. Bu önemi kavrayan kurumsal firma ve işletmeler, çalışanlarını iletişim konusunda eğiterek, kurumları ile bağlantılı olan insanları iyi bir iletişimle memnun etme yolunu seçiyorlar” dedi.

“Hastanelerde hasta memnuniyeti, diğer işletmelerde müşteri memnuniyeti ancak iyi bir iletişimle sağlanabilir” diyen Baysan, insanlar arasındaki sıkıntıların iletişimsizlikten kaynakladığına dikkat çekerek; “Memnun olan insanlar artık sizin daimi dostlarınız olur. Bu dostların çoğalması ise o kurumun başarısının sebebidir. İletişim çok önemli bir konu, o kadar önemli ki, aslında ilkokuldan itibaren belirli seviyelerde dersler verilerek, küçük yaştan itibaren yeni nesillere iletişim becerileri kazandırılmalı. İletişim becerilerine sahip olan insanlarda, ailelerde, işletmelerde, kurumlarda, toplumlarda, çatışma olmaz. Dolayısı ile huzur ve mutluluğun, başarının yolu iletişim becerilerine sahip olmak ve bu becerilere sahip insanlar yetiştirmekten geçer” ifadelerine yer verdi.

Hizmet içi eğitim seminerlerinin ardından hastane yönetimi tarafından personele, eğitim konusunu içeren katılım belgeleri verildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER