banner38

banner46

banner47

02 Haziran 2020 Salı

Allah rızası için evde kalın

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyip gazetecilerin sorularını yanıtladı.

02 Nisan 2020 Perşembe 11:29
Allah rızası için evde kalın
 

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyip gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Pazar yerlerindeki yoğunluğu azaltmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Galip Vidinlioğlu, “Pazar yerlerinin girişlerinde zabıta marifetiyle yoğunluğu azaltma adına düzenleme yapabiliriz. Pazara sırayla alma söz konusu olabilir” dedi.

“Evde kalın” çağrısı yapan Vidinlioğlu, “Köyden ilçe merkezine ya da ilçe merkezinden il merkezine özel arabayla gelinmesinin önünde bir engel yok. Aynı şekilde il merkezinden ilçe ve köylere gidilmesinde de bir engel yok. Israrla söylüyorum. Pandemide ana kural, herkesin yerinde kalmasıdır. Ben en azından 10-12 günlük süreçte köylerden ilçe merkezine, ilçelerden de köy merkezlerine gelmenin önüne geçilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Mümkün olduğunca şehirde yaşayanların şehirde, köyde yaşayanların da köyde kalması gerekir. Evinde olanların da evinde izole olması lazım. Doğru olan herkesin kendi OHAL’ini uygulamaya koymasıdır” diye konuştu.

Belediye olarak dezenfeksiyon çalışmalarını kapsamlı bir şekilde yaptıklarını, şehrin 20 noktasına dezenfektan yerleştirdiklerini ifade eden Başkan Galip Vidinlioğlu’nun basın toplantısından satır başları şöyle;

·         Pazarlarda mutlaka bir tedbir alınacak. Pazarlardaki yoğunluk kabul edilebilir bir yoğunluk değil.

·         Bir sağlıkçı olarak salgının bu hafta pik yapmasını ön görüyorum. Allah rızası için evlerimizde kalalım. Mecbur olmadıkça dışarı çıkmayalım.

·         İlimizde test yapılmaya başlanıp test sayısı arttıkça vaka sayısıda aynı oranda artacaktır.

·         Şehir içi dolmuşlara sağlık çalışanlarımız ücretsiz binecek. Bu konuda sorun yaşanırsa gereğini yaparım.

·          Devlet Hastanesinin karantina, Rehabilitasyon Merkezi ve Fizik Tedavi Hastanesinin ise poliklinik hastanesi olması yönündeki teklifimi yineliyorum...

·         Özel araçlarla iller arası seyahat arttı. Bu konu çok önemli ve radikal kararlar alınmak zorunda.

·         Girilmedik mahalle bırakmadık. Dezenfektasyon çalışmalarına başlayan ilk belediye olarak dezenfekte çalışmalarımız sürüyor.

·         Tüm ekiplerimiz sahada, bende sahadayım.

·         Yapılan yardımları Sosyal Market aracılığı ile kabul ediyoruz ve dağıtıyoruz...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV