banner38

Müzik indir

banner46

banner47

13 Temmuz 2020 Pazartesi

ALIN KONAĞINIZI, VERİN ARSAMI

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, dün belediye hizmet binasında düzenlediği basın toplantısı ile son günlerde gündemi meşgul eden İsmail Dikmenli Tesisleri önünde yer alan arsada gerçekleştirilen inşaat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

16 Haziran 2020 Salı 11:06
ALIN KONAĞINIZI, VERİN ARSAMI
 

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, dün belediye hizmet binasında düzenlediği basın toplantısı ile son günlerde gündemi meşgul eden İsmail Dikmenli Tesisleri önünde yer alan arsada gerçekleştirilen inşaat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Ben bu pürüzlü işlerin gelip gelip bize döndürülmesinden çok ciddi rahatsızım’ diyen Başkan Vidinlioğlu, “Bu işten mağdur olduk, üzerimizde kamuoyu baskısı var’ diyorsanız. Alın size açık teklif. Alın atınızı verin tımarımı. Al kardeşim konağını, ver bana arsamı. Ne zararın varsa da faiziyle birlikte ben geri ödemeye hazırım. Bu kadar net” açıklamasında bulundu.

“BENİM ELİMDE YETKİ OLSAYDI ZATEN SÜREÇ BÖYLE OLMAZDI”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ayrıca, “Bu olayın nasıl yapıldığı belli. Hukuk tersine işlemez. Kazanılmış haklar var. Benim elimde yetki olsaydı zaten süreç böyle olmazdı. Ne teleferik işine girerdim, ne KastaMall o şekilde yüksek olurdu, ne de bu arsa bu şekilde takas edilirdi. Memlekette yer bulamadınız da, Kastamonuspor’un dibindeki arsayı mı buldunuz?” şeklinde konuştu.

“BİZİM DÖNEMİMİZDE ALINMIŞ HİÇBİR KARAR YOKTUR”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun açıklamaları şöyle; “Meclis kararları ortada. Çok ciddi telefon trafiği yaptım. Kastamonuspor’un Onursal Başkanı Cengiz Aygün ve kulüp yönetimiyle görüşmeler de yaptım. Bu konuyla ilgili bizim dönemimizde alınmış hiçbir karar yoktur. Ancak devlette devamlılık esastır. Ben bu pürüzlü işlerin gelip gelip bize döndürülmesinden çok ciddi rahatsızım. Herkes yaptığının hesabını tabiî ki verir. Ancak bana zaman zaman teleferik ve KastaMall ile ilgili sorular soruluyor. Şimdi de bu inşaatla ilgili sorular soruluyor. Çok net ifade ediyorum. Ben bir önceki dönem belediye başkanı olsaydım, bu kararı aldırmazdım. Ben bir önceki dönemde verilmiş inşaat ruhsatlarında bile konunun muhataplarıyla masaya oturup, ‘şu katları azalt’ diyorum. Şimdi bana ruhsat için gelenlere mümkün olduğunca sınırlandırmaya gayret gösteriyorum. Ama burada şu anda önceki döneme ait kazanılmış bir hak var. Ben yinede bu konuda elimden geleni yapacağım.

“HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN”

Bu noktadan sonra yapılabilecek en mantıklı şey, bundan kimse zarar görmeden ve mümkün olduğunca taraflara zarar vermeden bu işi çözmeliyiz. Belediye bu konunun her yerinde. Bazı ifadelerden rahatsızım. Bazı trolleri ayrı tutuyorum. Çok kötü ifadeler kullanmak istemiyorum ama bazıları bilerek bazı ifadeler kullanıyor. Bunlar şereften nasibini almamış, şeref yoksunları. 3 yıl önce olan bir şeyin hesabını 1 yıllık belediyeden mi soracaksınız? Neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Kuyruk acılarının ne olduğunu da çok iyi biliyorum. Eğer bu işlere girerlerse, bunları afişe ederim ve insan içine çıkacak yerlerini bırakmam. Benle ilgili söyleyecek bir şeyiniz varsa çıkın söyleyin, delikanlı olun. Sosyal medyada kalemşorluk yapıp, bir önceki belediyenin yaptığını bildiği halde tutup da bunun üzerinden bana vurmaya kalkarlarsa ben daha kötüsünü vurmaya hazırım. Herkes aklını başına alsın. Bu sözlerin muhatapları kendilerini çok iyi biliyor. 5 yılın sonunda karşıma çıkacak olan çıkar. Şimdiden gelecek seçimin üzerinden hesap yapmaya kalkanlara da sesleniyorum. Günü geldiğinde çıkarsınız kantara. Ama bir önceki dönemde yediğiniz işlerden dolayı bana vurmaya kalkarsanız, bumerang gibi gelip sizi vurur. Alınan meclis kararları ortada. Hepsini tek tek açıkladık.

“ALIN ATINIZI VERİN TIMARIMI”

‘Bu işten mağdur olduk, üzerimizde kamuoyu baskısı var’ diyorsanız. Alın size açık teklif. Alın atınızı verin tımarımı. Al kardeşim konağını, ver bana arsamı. Ne zararın varsa da faiziyle birlikte ben geri ödemeye hazırım. Bu kadar net. Yapan ben değilim, Meclis kararlarında bizim parti grubumuzun ve bu dönemin hiçbir ilgisi yok. Görüşme talepleri olursa da biz herkesle konuşuruz. Bu konuda ne belediyenin, ne de Kastamonuspor’un zarar görmesine izin vermem.

“BEN DEĞİŞ TOKUŞA HAZIRIM”

Bu olayın nasıl yapıldığı belli. Hukuk tersine işlemez. Kazanılmış haklar var. Benim elimde yetki olsaydı zaten süreç böyle olmazdı. Ne teleferik işine girerdim, ne KastaMall o şekilde yüksek olurdu, ne de bu arsa bu şekilde takas edilirdi. Memlekette yer bulamadınız da, Kastamonuspor’un dibindeki arsayı mı buldunuz? Kastamonuspor’un etrafındaki sitelerden sürekli telefonlar geliyor. İnsanların önüne 15 katı dikeceksiniz. İzin veren ben değilim. İzni kim verdiyse gidin sorun, neden izin verdin diye? Hazır inşaat başlamamışken ben süreci tersine döndürmeye hazırım. Buyurun kardeşim. Konak orada, arsa da orada. Ben değiş tokuşa hazırım. Zararı da karşılarım. Memleketin bir problemini de gelin birlikte çözelim.

“ALSINLAR KONAKLARINI VERSİNLER ARSAMIZI”

Başka bir arsayla takas söz konusu olabilir? Ama mevcut yerden çok daha kıymetli yer asla olmaz. Bu işte en mantıklı olan şey alsınlar konaklarını versinler arsamızı. Bu kamuoyunun problemi olduğu için ben çözüm noktasında elimi değil, gövdemi taşın altına koyarım. Makul ve mantıklı her şeye hazırım. Ne belediyeyi zarara uğratacak, ne de Kastamonuspor’a zarar getirecek hiçbir noktada olmam.”

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV