Alevlerle mücadele sürüyor

Ülkemizin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları ile mücadele 9’uncu günde de devam ediyor. Alınan bilgilere göre, Antalya, Muğla, Aydın, Denizli ve Isparta da meydana gelen orman yangınları ile mücadele sürüyor

Alevlerle mücadele sürüyor

Ülkemizin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları ile mücadele 9’uncu günde de devam ediyor.   Alınan bilgilere göre, Antalya, Muğla, Aydın, Denizli ve Isparta da meydana gelen orman yangınları ile mücadele sürüyor. 28 Temmuz'dan bu yana yangınlarda Muğla'da 1, Antalya'da ise 7 kişi hayatını kaybederken, Manavgat'taki orman yangınıyla ilgili de gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

OGM’DEN YAZILI AÇIKLAMA

Türkiye'de 9 gündür peş peşe başlayan ve henüz tamamı kontrol altına alınamayan orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor. Orman Genel Müdürlüğü'nden (OGM) yapılan açıklamada, 28 Temmuz- 4 Ağustos tarihleri arasında 39 ilde 174 orman yangını çıktığı bildirildi. Bu yangınlardan 160'ının kontrol altına alındığı belirtilen açıklamada, "5 ilde 14 adet yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca ekiplerimiz tarafından 98 adet kırsal alan yangınına müdahale edilmiştir. Şu an itibariyle devam eden yangınlarda toplam 16 su atar uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri olmak üzere toplam 51 helikopter, 1 insansız helikopter, 850 arazöz ve su tankeri, 150 iş makinesi ve yaklaşık 5 bin 250 personel mücadelede görev yapmaktadır" ifadesi kullanıldı. 

ORMANLARA GİRİŞ YASAK

Diğer yandan, aralarında Kastamonu’nun da olduğu yangın riski bulunan birçok ilde de ormanlara giriş-çıkışlar yasaklandı.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER