Alatarla İlkokulu’ndan ‘geri dönüşüm’ projesi

Alatarla İlkokulu’ndan ‘geri dönüşüm’ projesi
banner72

Geri dönüşüme olan ilgi, sınırlı olan dünya kaynaklarının azalmaya başlamasıyla birlikte büyük önem kazanmaya başladı. Taşköprü Alatarla İlkokulu 3‘ncü sınıf öğrencileri “İklim Muhafızları” isimli eTwinning projesi kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

Alatarla İlkokulu 3/A sınıf öğretmeni Hatice Terzi’nin kurucusu olduğu 9 Türk, Romanya ve İtalya ortaklı “İklim Muhafızları” isimli eTwinning projesi kapsamında çalışmalar yapıldı. Proje ile küçük yaşlardaki çocuklar, geri dönüşüm hakkında bilinçlendirilerek sahip oldukları ürünleri doğru kullanmayı, var olan kaynakları korumayı öğrenmeleri hedeflendi.

Okul tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; “Proje ile güzel geleceklerine sahip çıkan Alatarla ilkokulu öğrencilerinin okulumuzda başlattıkları “Atıkları Geri Dönüşüme Atalım, Geleceğimize Değer Katalım” projesiyle geri dönüşümle ilgili farkındalık oluşturmak adına kağıt, plastik, pil vb. dönüştürülebilen atıkları biriktirerek geri dönüşüme kazandırmış ve Kastamonu Beste Geri Dönüşüm Merkezini ziyaret etmişlerdir. Atıkların nasıl ayrıştığını, geri dönüşümlerinin nasıl olduğunu yerinde gözlemleyip, atıkların yeniden kullanımı ve ülke ekonomisine katkısı hakkında bilgi sahibi oldular. Geri dönüşüme olan ihtiyaç her gün daha da artmaktadır. Geri dönüşüm ile kaynakların lüzumsuz kullanımının önüne geçmek, atık çöp miktarını azaltmak ve geri dönüşen atıkları yeniden kullanıma kazanarak ülke ekonomisine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Doğayı korumak, daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamımızı sürdürebilmek için geri dönüşüm hepimizin sorumluluğundadır. Bu etkinlikte bizlere destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Kastamonu Belediyesi ve Beste Geri Dönüşüm Merkezine Alatarla İlkokulu olarak teşekkürlerimizi sunarız.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER