banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

AK Partili kadınlar seslendi ŞİDDETE ‘HAYIR’

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak AK Parti Kadın Kolları, farkındalık yürüyüşü düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan Kastamonu AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, İl binasına kadar ellerinde pankartlar ile yürüyerek şiddete ‘hayır’ dedi.

26 Kasım 2018 Pazartesi 09:44
  AK Partili kadınlar seslendi  ŞİDDETE ‘HAYIR’


“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak AK Parti Kadın Kolları, farkındalık yürüyüşü düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan Kastamonu AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, İl binasına kadar ellerinde pankartlar ile yürüyerek şiddete ‘hayır’ dedi.

Yürüyüş boyunca kadına yönelik şiddete dikkat çeken AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, AK Parti İl Binasında oluşturdukları alana farkındalık yaratmak için kadına karşı şiddete yönelik yazılar yazdı. Ardından boyalarla el baskısı yapan AK Parti Kadın Kolları üyeleri, şiddetin sözlüsüne de karşı olduklarını belirtti.

“KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETE ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ”

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nün önemi belirten AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, yaptığı açıklamada: “AK Kadınlar

olarak, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün

de dile getirmekten vazgeçmiyor, ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına

sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Kadim medeniyetimizin yüzyıllar boyunca barındırdığı din, ahlak, şuur vevicdan öğretilerinin tümünde, kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötümuameleye kati suretle karşı çıkılmıştır.

“AK PARTİ HEPİMİZİN PARTİSİDİR”

Kadınlar aynı anda ailede, işte, siyasette ve daha nice birçok alanda özne ve aktör olarak varlık göstermiş her alanda iradelerini ailenin ve toplumun yararına kullanmışlardır. Bulundukları her pozisyonda yalnızca cinsiyet temelinde bir temsil durumunda kalmadan, kadın olduklarının farkında olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. Hayal ettiklerinin yalnızca kendi yararlarına olmadığının; ailesinin ve içinde yaşadığı toplumun da kazanımları olacağının bilincinde hareket etmektedirler. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın ‘Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir’ anlayışıyla gösterdiği özveriyi, kadına yönelik şiddetin ortadan kalkması için hep birlikte göstermemiz bu mücadelemizde bize başarıyı getirecek en önemli unsur olacaktır. AK Parti, kadın, erkek, yaşlı, genç, herkesin, hepimizin partisidir” ifadelerini kullandı.

 Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV